روزنامه نگار ارشد پاکستانی ترور شد

اسلام آباد - ایرنا - 'محمد سعید بات' روزنامه نگار ارشد پاکستان، روز سه شنبه بر اثر تیراندازی مهاجمان ناشناس در شهرستان 'خانیوال' ایالت پنجاب این کشور کشته شد.

به گزارش ایرنا، پلیس شهرک عبدالحکیم از توابع شهرستان خانیوال شامگاه سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران گفت: محمد سعید بات روزنامه نگار ارشد روزنامه اردو زبان 'خبرین' و رئیس پیشین باشگاه خبرنگاران این شهر در نزدیکی اقامتگاهش هدف مهاجمان ناشناس قرار گرفت.
این خبرنگار 48 ساله پاکستانی که با اصابت چند گلوله به شدت زخمی شده بود، با کمک تیم امدادی به بیمارستان منتقل شد اما به دلیل شدت جراحات وارده جان سپرد.
پلیس پاکستان اعلام کرد:ماموران انتظامی با شناسایی چهره مهاجمان از دوربین های مدار بسته موفق شدند، سه متهم را در ارتباط با این قتل بازداشت کنند.
انجمن خبرنگاران و اعضای اتحادیه روزنامه نگاران و مسوولان رسانه ای این شهر نیز با محکومیت ترور محمد سعید از دولت و قوه قضائیه پاکستان خواستند تا عاملان این اقدام را مجازات کنند.
برخی از شهرهای پاکستان طی سال های گذشته شاهد ترور و ربوده شدن خبرنگاران و روزنامه نگاران بوده است.
مناطق قبایلی در شمال غرب پاکستان از خطرناکترین مناطق جهان برای فعالان رسانه ای است و تاکنون دهها روزنامه نگار در حملات تروریستی این مناطق جان باخته اند.
آساق*274*6125**1908

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال