روزنامه هنگ کنگی،

تروریست های خارجی مشکل بزرگ ادلب هستند

پکن- ایرنا- یک روزنامه هنگ کنگی نوشت تروریست های خارجی از جمله تروریست هایی که از منطقه خودمختار 'سین کیانگ' در شمال غرب چین در سوریه حضور دارند مشکل بزرگ حل مساله ادلب هستند.

به گزارش ایرنا مورنینگ پست روز سه شنبه نوشت: در میان تروریست های حاضر در سوریه، افرادی از گروه ترکستان شرقی که بر اساس اعلام سازمان ملل تروریست محسوب می شود نیز وجود دارند.
گزارش ادامه می دهد گروه دیگری به نام حزب اسلامی ترکستان هم نیروهایی را از میان ملیت اویغور سین کیانگ چین به سوریه فرستاده است تا در ادلب بجنگند.
روزنامه تصریح می کند که بر اساس برخی از آمارها، شمار نیروهای چینی جهادی در ادلب سوریه بین هزار تا چند هزار نفر است که یک چالش بزرگ در منطقه به حساب می آیند.
این رسانه هنگ کنگی ادامه می دهد که این افراد در سال های گذشته به سوریه رفته اند اما قبل از آن در پاکستان و افغانستان آموزش دیده و در نبردها هم شرکت داشته اند و اکنون نیروهای چریکی حرفه ای محسوب می شوند که برای کشته شدن آماده شده اند.
'سام هلر' تحلیلگر موسسه بین المللی بحران می گوید که این افراد یک چالش بزرگ هستند زیرا آنها در هیچ شرایطی و هرگز نتوانسته اند با محیط سوریه انس بگیرند.
وی خاطر نشان کرد اعضای گروه های مذکور که از مناطق شمال غرب چین به سوریه رفته اند و در افغانستان و پاکستان حضور داشته اند با توجه به اینکه با سوریه الفتی ندارند، برای هر جنگی و هر شرایطی آماده هستند.
آساق**231**1904**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال