دبیرکل جامعه حسابداران رسمی ایران:

افزایش کیفیت حسابرسی شرکت ها، مطالبه جدی بورس است

تهران- ایرنا- دبیرکل جامعه حسابداران رسمی ایران گفت: از مطالبات جدی بورس، افزایش کیفیت حسابرسی شرکت ها و صورت های مالی توسط حسابرسان است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «سیدمحمد علوی» عصر امروز (سه شنبه) در مراسم امضای تفاهمنامه مرکز مالی سازمان بورس و اوراق بهادار و جامعه حسابداران رسمی ایران افزود: اکنون 300 موسسه حسابرسی و یک هزار و 500 حسابرس رسمی در کشور فعالیت دارند.
دبیرکل جامعه حسابداران رسمی ایران ادامه داد: از سال 1391 تا 1397 حدود 400 پرونده انتظامی برای تخلف حسابرسان تشکیل شده است.

** فرهنگ سازی در بازار سرمایه
معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار نیز گفت: توسعه آموزش های مالی با توجه به روند رو به گسترش بازار سرمایه باید هر چه بیشتر در دستور کار قرار گیرد.
سیدمصطفی رضوی اضافه کرد: باید ادبیات بازار سرمایه و مالی میان مردم و فعالان این بازار گسترش یابد.
رضوی درباره امضای تفاهمنامه با جامعه حسابداران رسمی ایران گفت: این تفاهمنامه زمینه گسترش آموزش همگانی و فرهنگ سازی در بازار سرمایه را فراهم می کند.

** توسعه همکاری های علمی و آموزشی با نهادهای بین المللی
مدیرعامل مرکز مالی سازمان بورس و اوراق بهادار نیز در این مراسم گفت: این تفاهمنامه با هدف گسترش تعاملات سازمان بورس و مرکز مالی به امضا می رسد.
ناصر امیدواری افزود: در نظر داریم در گام های بعدی، توسعه همکاری های علمی و آموزشی با نهادهای بین المللی را نیز دنبال کنیم.
وی درباره اهمیت توسعه آموزش های جدید و به روز در بازار سرمایه اضافه کرد: جایگاه شرکت های جدید مانند استارت آپ ها (کسب و کارهای نوین) در اقتصاد و بورس در حال توسعه است.
به گزارش ایرنا، مرکز مالی سازمان بورس و اوراق بهادار و جامعه حسابداران ایران عصر امروز با توجه به گسترش روزافزون بازار سرمایه، برای توسعه همکاری های آموزشی و پژوهشی، تفاهمنامه همکاری امضا کردند.
مدیرعامل مرکز مالی سازمان بورس و اوراق بهادار و دبیرکل جامعه حسابداران رسمی ایران این تفاهمنامه را امضا کردند.

اقتصام*2022*1961*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال