نماینده مجلس فیلیپین برای زنده ماندن به مجلس پناه برد

تهران- ایرنا - رئیس جمهوری فلیپین در صدد دستگیری 'آنتونیو تریلنس' نماینده مجلس منتقد دولت برآمده ، اما تریلنس از یک هفته پیش به مجلس سنا فیلیپین پناه برده است و حاضر به تسلیم خود نیست.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از دویچه وله، هفته گذشته 'رودریگو دوترته' رئیس جمهوری فیلیپین، دستور دستگیری آنتونیو تریلنس افسر بازنشسته نیروی دریایی و منتقد تند سیاست های دوترته را صادر کرد اما از آن موقع تاکنون تریلنس به مجلس پناه برده و هزاران نفر از حامیانش از دفتر وی محافظت میکنند.
تریلنس از حامیان تحقیقات دادگاه کیفری بین المللی درباره سرکوب وحشیانه مظنونین قاچاق مواد مخدر فیلیپین است.
او که سال 2010 در کودتا علیه دولت پیشین شرکت داشت توسط بنینو آکینو رئیس جمهور سابق بخشیده شد اما روز 4 سپتامبر امسال عفو او توسط دوترته لغو شد و دستور دستگیری و محاکمه وی صادر شد.
تریلنس در مصاحبه با دویچه وله گفت : 'دوترته به محض به قدرت رسیدن و از زمانی که من شروع به تحقیق درباره قرارداد های منعقد شده وکیل عمومی 'خوزه کالیدا' با دولت کردم در صدد ترور من بوده است، دوترته عفو مرا لغو کرد تا مرا از تحقیق در این باره منع کند. این عمل او نشان میدهد که ارزشی برای دموکراسی قائل نیست.'
وی افزود: 'مردم می گویند در زندان امینیت خواهم داشت اما زندان ها نیز تحت نظر دوترته است. اگر نمایندگان دولت در امان نباشند هیچ فرد دیگری نیز در امان نخواهد بود. مردم حتی در خانه های خود امنیت ندارند. دوترته قدرت مطلق را می خواهد و هیچ احترامی برای قانونگذاران یا رسانه ها قائل نیست، او از انتقاد بیزار است.'
تریلنس همچنین از حمایت های گسترده مردم از او ابراز خوشنودی کرد و گفت که دوترته در صدد درگیر کردن ارتش در سیاست بر علیه من است اما می دانم که ارتش از این امر خوشنود نیست زیرا همیشه طرفدار مردم بوده است.
او حالا منتظر نشست دیوان عالی روز 13 سپتامبر است و اگر حکم محدودیت موقت بگیرد مجازاتش به تعویق خواهد افتاد در غیر این صورت منتظر رای دادگاهی دیگر خواهد ماند.
آساق**ا.پ**1663**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال