عراق: الجزایر عذرخواهی کرد

بغداد – ایرنا – در پی شعارهای توهین آمیز و فرقه گرایانه هواداران تیم باشگاهی 'الاتحاد' الجزایر در یکشنبه گذشته (18 شهریورماه) در دیدار این تیم با باشگاه 'قوه الجویه' (نیروی هوایی) عراق در پایتخت الجزایر که منجر به انصراف الجویه شد، فدراسیون فوتبال الجزائر از عراق عذرخواهی کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فدراسیون فوتبال عراق امروز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که 'محمد روراوه' نایب اول فدراسیون فوتبال الجزایر و رییس سابق تیم باشگاه الاتحاد، در تماس تلفنی با رییس فدراسیون فوتبال عراق، از رفتار اهانت آمیز هواداران الاتحاد عذرخواهی کرده است.
به نوشته بیانیه، 'عبدالخالق مسعود' رییس فدراسیون فوتبال عراق از فدراسیون فوتبال الجزایر طی این تماس تلفنی خواست تا این فدراسیون و همچنین باشگاه الاتحاد الجزایر به طور رسمی عذرخواهی کنند.
بیانیه اضافه کرده است که عبدالخالق مسعود همچنین از فدراسیون فوتبال کشورهای عربی خواسته است تا شدیدترین مجازات ها را در حق هواداران تیم الجزایر اعمال کند.
در جریان سی و دومین دوره لیگ قهرمانی باشگاه های کشورهای عربی در بازی برگشت دو تیم قوه الجویه عراق و الاتحاد الجزایر که در پایتخت الجزایر برگزار شد، هواداران الجزایری با سردادن شعارهای فرقه ای و تمجید از 'صدام' دیکتاتور سابق حاکم بر عراق خشم بازیکنان عراقی را برانگیختند.
بازیکنان الجویه در دقیقه 72 بازی در اعتراض به این شعارهای فرقه ای و سیاسی هواداران الاتحاد، زمین بازی را ترک کردند امری که باعث شد تا داور اماراتی این بازی بعد از 15 دقیقه (وقت قانونی) انتظار، پیروزی تیم میزبان را اعلام کند.
الجویه در این بازی با دو گل از تیم حریف عقب افتاده بود و شعارهای مکرر هواداران الاتحاد باعث شد تا آنها به همراه کادر تیم قوه الجویه، زمین را ترک کنند.
این حادثه خشم افکار عمومی عراق را برانگیخت و در نتیجه آن وزارت خارجه عراق در بیانیه ای رسمی، این رفتار توهین آمیز هواداران الجزایری را محکوم کرد.
وزارت خارجه عراق همچنین سفیر الجزایر در بغداد را فراخوانده و مراتب مخالفت و انزجار دولت و ملت عراق را از این رفتار و تلاش برای زیباسازی چهره رژیم دیکتاتور سابق حاکم بر عراق به وی ابلاغ کرد.
حادثه شعارهای فرقه گرایانه و سیاسی هواداران الاتحاد به سرعت در سطح افکار عمومی عراق انتشار یافت و موجی از خشم و انزجار را در سطح رسانه های مختلف این کشور و شبکه های اجتماعی به دنبال داشته است.
لیگ قهرمانی باشگاه های عرب امسال به شکل جدیدی برگزار شده و 32 تیم عربی از جمله دو تیم باشگاهی قوه الجویه و نفت عراق در آن حضور دارند و تیم ها به صورت رفت و برگشتی با هم رقابت می کنند.
لیگ قهرمانی باشگاه عرب امسال از 8 اوت 2018 (17 مرداد 97) آغاز شده و تا 28 یا 29 آوریل 2019 (8 اردیبهشت ماه 98) ادامه دارد.
بازی رفت قوه الجویه و الاتحاد در 17 مردادماه گذشته در ورزشگاه کربلا برگزار شد و برخلاف رفتار اهانت آمیز هواداران الاتحاد، هواداران الجویه در کربلا به گرمی از تیم میهمان پذیرایی کرده و الجزایر را 'کشور یک میلیون (و نیم) شهید' نامیدند.
خاورم *4*353*380*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال