کره جنوبی بر تبادلات بانکی ایرانیان مقیم نظارت می کند

پکن - ایرنا - کره جنوبی اعلام کرد از این پس بر همه تعاملات و تبادلات بانکی ایرانیان مقیم این کشور نظارت می کند .

به گزارش ایرنا، خبرگزاری یونهاپ روز سه شنبه گزارش داد: در راستای تبعیت از سیاست های آمریکا، همه داد و ستدهای مالی ایران را زیر نظر قرار می دهد.
سفارت جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی نیز هفته گذشته با اشاره به تشدید مشکل محدودیت های بانکی ایرانیان مقیم این کشور با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد این موضوع در سطوح بالای دولتی و بانکی در سئول مطرح و پیگیری می شود.
این اطلاعیه، مشکلات بانکی پیش رو را ناشی از فضای مسموم سیاسی - بین المللی و تحریم های ظالمانه و خصمانه آمریکا علیه کشور و ملت جمهوری اسلامی ایران عنوان کرده و افزوده بود: این سفارت خانه در مقاطع زمانی گذشته و همچنین در شرایط فعلی، مجدانه در تلاش بوده است تا با رایزنی با مقامات ذی ربط کره ای، نسبت به رفع این مشکلات اقدام کند.
سفارت ایران در کره جنوبی در این بیانیه گفته بود: متاسفانه مسئولین دولتی و بانکی کره به بهانه تحریم های آمریکا از ارائه هرگونه پاسخ مستدل و قانع کننده خودداری و بررسی مجدد و حل و فصل موضوع را به آینده موکول می کنند.
سفارت جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی چند روز بعد از انتشار بیانیه نخست خود با انتشار اطلاعیه دیگری اعلام کرد با اقدامات و پیگیری های سفارت از نهادهای عالی کره ای، بخشی از مشکلات بانکی ایرانیان مقیم این کشور حل شده است.
در این اطلاعیه آمده بود: مسئولین Woori Bank کره آمادگی خود را جهت ارائه تمام خدمات بانکی به شهروندان ایرانی مقیم این کشور در تمامی شعب بانک مذکور اعلام کرده اند.
بیانیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی افزوده بود: هموطنان ایرانی می توانند به هریک از شعب بانک یاد شده مراجعه و اقدام به گشایش حساب و دریافت کارت بانکی نمایند.
در ادامه این اطلاعیه آمده بود: چنانچه بعد از مراجعه به بانک، به واسطه عدم آگاهی احتمالی کارمندان بانک با رویه جدید، با مشکلی مواجه شدید از مسئولان بانک بخواهید با اداره (Anti-money laundering) (우리은행 자금세탁방지팀) مذکور تماس بگیرند تا مشکل برطرف شود.
سفارت جمهوری اسلامی ایران در پایان این بیانیه تاکید کرده بود: بدیهی است این سفارت به پیگیری موضوع تا حصول شرایط مشابه در سایر بانک های عامل کره ای ادامه خواهد داد.
با این حال نشریه بلومبرگ روز گذشته گزارش داد کره جنوبی که جزو سه کشور اول خریدار نفت از ایران است از ماه گذشته همه واردات نفت خود از این کشور را به دلیل تحریم های آمریکا قطع کرده است.
بلومبرگ در این گزارش نوشت: کره جنوبی که جزو سه مشتری برتر نفت ایران است برای برآوردن خواسته سختگیرانه آمریکا در قطع کامل صادرات نفت ایران پیشگام شد.
به نوشته بلومبرگ، داده های رهگیری نفتکش ها و کشتیرانی نشان می دهد کره جنوبی که در ماه ژوئیه 194 هزار بشکه در روز نفت از ایران می خرید، در ماه گذشته میلادی هیچ وارداتی نداشته است.
آساق**1904**1663**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر

پربیننده

2 تیم تروریستی در کردستان دستگیر شدند

وزارت اطلاعات اعلام کرد:

2 تیم تروریستی در کردستان دستگیر شدند

اقدام سعید امامی برای گرفتن فنوا علیه روشنفکران

پروژه تاریخ شفاهی ایران ایرنا/ عمادالدین باقی(6):

اقدام سعید امامی برای گرفتن فنوا علیه روشنفکران

آمریکا ابتدا باید اعتماد از دست رفته را احیا کند

واکنش قاسمی به ابراز علاقه ترامپ برای مذاکره با تهران؛

آمریکا ابتدا باید اعتماد از دست رفته را احیا کند