92 هزار هیات مذهبی درکشور فعال هستند

بوشهر- ایرنا- رئیس شورای هیات های مذهبی کشور گفت: در زمان حاضر 92 هزار هیات مذهبی و 80 هزار مداح شناسنامه دار در کشور آماده برگزاری آئین های محرم هستند.

نوشاد نوشادی روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: با توجه به اهمیت کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه امسال برنامه های محرم با شعار هر هیات مذهبی یک سنگر اجتماعی طراحی و تنظیم شده است، تلاش می شود در این آئین ها آگاهی سازی لازم انجام شود.
وی بیان کرد: امسال برای ارائه خدمات بهتر همه ایستگاه های صلواتی در کشور شناسنامه دار می شوند.
نوشادی برگزاری 500 همایش میثاق با عاشورائیان، شیرخوارگان حسینی در بیش از 2 هزار نقطه کشور، تجمع تاسوعائیان و عاشورائیان و نماز ظهر عاشورا را از دیگر برنامه های هیات های مذهبی کشور عنوان کرد.
وی اظهار کرد: براساس هماهنگی های انجام شده استفاده سیاسی از تریبون هیات ها و مجالس به نفع گروه ها و اشخاص سیاسی ممنوع است و مداحان در این آئین ها تنها باید به ترویج شعائر دینی و مذهبی بپردازند.
نوشادی بیان کرد: براساس تاکید رهبر معظم انقلاب باید از تریبون های عزاداری برای کمک به دولت و عبور از مشکلات اقتصادی و تبیین مسائل روز باید استفاده شود.
وی تاکید کرد: با توجه به افزایش قیمت اجناس و کالاهای مورد نیاز هیات ها و قول وزارت صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی نسبت به توزیع اقلام مصرفی مورد نیاز هیات ها ولی تاکنون این وعده عملیاتی نشده است.
نوشادی بیان کرد: با توجه به اینکه هیچ کمکی به هیات های مذهبی نمی شود و از محل کمک های مردمی اداره می شوند انتظار می رفت این اقلام قبل از شروع ماه محرم در اختیار هیات ها قرار گیرد.
وی برضرورت رعایت نکات بهداشتی در توزیع نذورات و پذیرایی مجالس، حفظ محیط زیست، سیاه پوش کردن سردرب اداره ها تاکید کرد.
رئیس شورای هیات‌های مذهبی کشور بیان کرد: قرآن‌محوری، روحانی محوری، توجه به فریضه امر به معروف و نهی از منکر و اقامه نماز جماعت و ظهر عاشورا سرلوحه برنامه‌ها باشد.
6047/6043

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال