وزیر آموزش و پرورش:

تحریم ها فروش نوشت افزار ایرانی را رونق بخشید

سمنان- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: تحریم و فشار اقتصادی در آستانه سال تحصیلی جدید، رونق بازار نوشت افزار ایرانی را دوچندان کرد.

سید محمد بطحایی عصر دوشنبه در گفت وگو با خبرنگاران در شهرستان گرمسار استان سمنان، افزود: بخش قابل توجهی از مواد اولیه تولید نوشت افزار از خارج کشور وارد می شد که در چند ماه گذشته باعث شد تولیدکنندگان این بخش با مشکلاتی مواجه شوند.
وی خاطرنشان کرد: در برخی اقلام نوشت افزارهای داخلی در مقایسه با سال گذشته شاهد افزایش قیمت 70 تا 80 درصدی هستیم که امیدوارم با اتخاد تدابیری برای رفع آن تا قبل از شروع مدارس اقدام کنیم.
بطحایی اضافه کرد: به غیر از افزایش قیمت بعضی از اقلام نوشت افزار، از نظر کمیت و فراوانی در بازار مشکلی وجود ندارد.
وزیر آموزش و پرورش گفت: استفاده از نوشت افزار ایرانی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب و در راستای حمایت از کالای ایرانی است و توجه به این کالاها با توجه به شرایط موجود در کشور حیاتی است.
بطحایی تصریح کرد: برخی اقلام نوشت افزار خارجی در بین دانش آموزان خشونت و مسایل ضد اخلاقی را ترویج می کند، آموزش و پرورش براساس بخشنامه، خرید و فروش این کالاها را ممنوع کرده است‌.
وزیر آموزش و پرورش برای افتتاح 2 طرح آموزشی و نشست با فرهنگیان، به شهرستان های گرمسار و آرادان در غرب استان سمنان سفر کرد.
به گزارش ایرنا، 120 هزار دانش ‌آموز و هشت هزار آموزگار و دبیر در یکهزار مدرسه استان سمنان سال تحصیلی 97-98 را آغاز می کنند.
در دولت تدبیر و امید اقدامات مثبتی در مدرسه سازی صورت گرفت به طوری که 42 هزار مترمربع با کمک دولت و خیران در استان سمنان مدرسه ساخته شد که بیشتر از ساخت مدرسه در 10 سال گذشته به میزان 32 هزار مترمربع بود.
در زمان حاضر، سرانه فضای آموزشی برای دانش آموزان کشور 5.2 درصد اما فضای استاندارد 8.4 درصد است که نشان می دهد 30 درصد مدارس کشور فرسوده است.
7339/6103

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال