دبیرکل حزب ایران زمین:

ایجاد دستگاه های موازی به نظام ضربه می زند

تهران-ایرنا- دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین گفت: خلق و فعالیت دستگاه های موازی و اقدامات سلیقه ای که به صورت غیرقانونی و گاه قانونی هستند به نظام ضربه می زنند.

سید ابوالقاسم رئوفیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای مجلس خبرگان که فرمودند ایجاد تشکیلات موازی با دولت، اصلاح کار نیست، گفت: موازی کاری ها باید اصلاح شود تا مجموعه نظام از طریق این فعالیت ها زیان نبیند.
دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین افزود: توصیه به حق رهبری ناظر بر این است که طراحی و برخورداری از طرح های کاربردی توسط هرسازمان و دستگاهی می تواند صورت گیرد، اما اجرای آن باید به قوه مجریه سپرده شود تا موازی کاری پدید نیاید.
رئوفیان با بیان اینکه همه طرح ها باید به دولت فرستاده شود تا مجری باشد، گفت: ممکن است طرح هایی باشد که بسیار هم کاربردی و مفید باشد، اما اگر قرار است در جامعه یکپارچگی و انسجام کاری هدف باشد و پرهیز از هرگونه موازی کاری با دستگاه اجرائی کشورصورت گیرد، باید این طرح ها به دولت فرستاده شود و مجری آن خود دولت باشد.
وی با تاکید بر اینکه دستگاه های موازی باید بازنگری شوند، گفت: اگر همه دستگاه ها به شکل یکپارچه در بیاید و سیستم های نظارتی بر حسن اجرا هم تقویت شود، برای دولت و جامعه توفیقات بیشتری بدست خواهیم آورد.
این فعال سیاسی معتقداست: به طور مثال دستگاه های متولی فرهنگ باید درچارچوب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان مسئول اینگونه فعالیت ها باشند تا کار موازی صورت نگیرد، در حالی که امروز بیش از70 دستگاه فرهنگی داریم که هریک خود را متولی فرهنگ و هنر کشور می دانند و این خود مبدا بسیاری از آسیب های فرهنگی و اجتماعی است.
وی یادآور شد: اگر دستگاه های موازی جان بگیرند و هرکسی براساس سیاست های خارج از دولت و به طور مستقل برنامه ریزی کند موجب می شود که در مسیر راه اصطکاک به وجود بیاید و برنامه هایی که دولت سیاست گذاری کرده است، با مشکل روبرو شود.
وی گفت: برای اینکه این موازی کاری ها از بین برود باید قانونی تصویب شود که به هیچ عنوان دستگاه های غیردولتی وارد خدمات اجرایی نشوند و هر طرح و برنامه ای دارند که نافع به حال کشور است، آن را به دولت بسپارند.
رئوفیان یادآور شد: البته دولت هم باید این نگرانی ها را برطرف کند که اگر طرحی به آن سپرده می شود به نحو احسن انجام می شود.
رهبر معظم انقلاب در دیدار پنجشنبه گذشته اعضای مجلس خبرگان رهبری با ایشان تاکید کردند: دعوا و ایجاد تشکیلات موازی با دولت، اصلاح کار نیست؛ کار جهادی باید توسط خود مسئولان و از مجاری قانونی انجام گیرد.
سیام**1058**1535

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال