ماه محرم در شبکه های رادیویی

تهران- ایرنا- شبکه های رادیویی معاونت صدا در ماه محرم امسال با بیش از 65 هزار دقیقه شامل 2 هزار و 252 برنامه مذهبی در قالب ساختارهای گوناگون را روانه آنتن روانه خواهند کرد.

به گزارش ایرنا از معاونت صدا، رادیو در ماه محرم امسال می کوشد تا علاوه بر ترویج معارف اهل بیت (ع) بر معرفت افزایی در میان رده های سنی و گروه های اجتماعی بپردازد.
شبکه های مختلف رادیویی با هدف تبیین ابعاد مختلف قیام عاشورا و همراهی با عزاداران سید و سالار شهیدان راهبردهای سه گانه محتوایی را با تمامی ظرفیت های شنیداری اعم از نمایش، پخش سخنرانی های موجز و مؤثر، گفت و گوهای معارفی، پخش مرثیه سرایی های مستند و مقتل خوانی به سمع مردم عزادار خواهند رساند.

**رادیو ایران:
شبکه رادیویی ایران در برنامه' غنچه سرخ' به پوشش و انعکاس مراسم باشکوه و پراحساس شیرخوارگان حسینی در روز جمعه 23 شهریور ساعت 9 صبح خواهد پرداخت.
این شبکه با بیش از 20 عنوان برنامه مخاطبان رادیویی خود را در ماه محرم همراهی خواهد کرد.

**رادیو فرهنگ
شبکه رادیویی فرهنگ در برنامه ' برگ های روشن آینه' به بررسی کتاب شناسی محرم پرداخته و سعی می کند به ابعاد فرهنگ عاشورایی در آیینه افهام بپردازد.

**رادیو قرآن
شبکه رادیویی قرآن با برنامه' بهره ای از کلام بزرگان'، رأس ساعت 55/18 دقیقه به پخش گزیده هایی از سخنرانی آیت الله ضیاء آبادی با موضوع امر به معروف و نهی از منکر مبتنی بر هدف از قیام امام حسین(ع) می پردازد.

**رادیو جوان
شبکه رادیویی جوان با برنامه 'بشنو از نی' به بازخوانی سیرتاریخی بروز و ظهور واقعه عاشورا پرداخته و می کوشد تا عبرت های عاشورایی را برای جوان امروز تبیین کند.
برنامه ای که از ساعت 20 مخاطبان شبکه رادیویی جوان می توانند آن را از 21 الی31 شهریور دنبال کنند.

**رادیو معارف
شبکه رادیویی معارف برنامه' روضه' را از ساعت30/17 روز های 17 تا 29 شهریور به روی آنتن خواهد برد برنامه ای که به مراسم خانگی عزاداری، باید و نبایدهای آن، تحریف های شکلی و محتوایی اینگونه مجالس خواهد پرداخت.

**رادیو تهران
شبکه رادیویی تهران با پخش برنامه' بین الحرمین' می کوشد تا با پخش قسمت هایی از اجرای تعزیه، خوانش شعر و روایات درباره عاشورا و تلفیق هنرمندانه آن با سخنرانی های مرحوم علامه جعفری به تبیین فرهنگ پیشرو عاشورایی در بین مخاطبان پایتخت نشین خود بپردازد.
تهرانی ها می توانند این برنامه را ساعت30/6 روزهای 28 و 29 شهریور از گیرنده های خود دریافت نمایند.

**رادیو ورزش
شبکه رادیویی ورزش با برنامه 'با گزارشگران'، رأس ساعت 30/23 به انعکاس اخبار مراسم عزادارای امام حسین(ع) و پوشش حضور ورزشکاران در هیئت های مذهبی خواهد پرداخت، این برنامه از 20 تا 24 شهریور پخش خواهد شد.

**رادیو سلامت
شنوندگان شبکه رادیویی سلامت در ایام محرم برنامه 'کودک من' را ساعت 30/16 خواهند شنید برنامه ای که با انواع روش های برنامه سازی به انتقال آموزه های عاشورایی به فرزندان خواهد پرداخت.

**رادیو گفت و گو
شبکه رادیویی گفت و گو برنامه' عشق بدون مرز'را از تاریخ 20 تا31 شهریور، ساعت 11 به روی آنتن می برد و با بررسی آیین های عزاداری در کشورهای دیگر از طریق گفت و گو با رایزنان فرهنگی ایران در این کشورها به گسترش فرهنگ عاشورایی اشاره خواهد داشت.

**رادیو اقتصاد
شبکه رادیویی اقتصاد متناسب با مأموریت خود برنامه' نود و هشتی ها' را ساعت 17 برای مخاطبان خود پخش خواهد کرد. برنامه ای که درس ها و آموزه های واقعه عاشورا در زندگی امروز اقتصادی را به بررسی خواهد گذاشت.

**رادیو نمایش
شبکه رادیویی نمایش با 'نمایش هامون' در دهه اول محرم داستان هامون گاراژدار که سال ها برای ازدواج با پوران صبر کرده را روایت می کند. روایتی که با شعر کربلا آغاز می شود و حوادثی را در پی دارد.
این نمایش رادیویی از ساعت 25/11 در دهه اول محرم از این شبکه پخش خواهد شد.

**رادیو پیام
شبکه رادیویی پیام در نموداری موزون به آداب، آیین و رسوم عزاداری در ماه محرم در اقصی نقاط ایران اشاره خواهد داشت. اشاراتی که با تمهیدات شنیداری مخاطب را در حال و هوای محرم قرار داده و به آرامش مومنانه دعوت می کند.

**رادیو صبا
شبکه رادیویی صبا با برنامه 'سینما صبا' به بررسی فیلم های عاشورایی خواهد پرداخت. شنوندگان این برنامه می توانند ساعت 24 شنونده این برنامه باشند.

**رادیو محرم
افتتاح شبکه رادیویی محرم در سال جاری نیز توفیق دیگری است در ساخت برنامه سازی،برنامه های این شبکه به صورت 24 ساعته بر روی موج FM ردیف 5/95 مگاهرتز و نیز بر روی گزیده های دیجیتال و از طریق اپلیکیشن ایران صدا قابل دریافت است.
فراهنگ**3009** 1701

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال