سی ان ان:

روسیه و سوریه آماده حمله به مناطق تحت کنترل آمریکا هستند

تهران - ایرنا - شبکه خبری «سی ان ان» روز جمعه گزارش کرد، روسیه به واشنگتن اعلام کرده که نیروهای این کشور و سوریه آماده حمله به منطقه ای هستند که نیروهای آمریکایی در آن حضور دارند.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، روسیه هفته گذشته دو مرتبه به آمریکا ابلاغ کرده است که نیروهای روسی و سوری آماده حمله به منطقه تحت کنترل نیروهای آمریکایی در سوریه هستند.
هرچند که این شبکه خبری به نقل از منابع خود اشاره ای به نام منطقه ای که نیروهای آمریکایی در آن حضور دارند، نکرده است.
بنابراین گزارش، روسیه افزوده است: گروه های مسلح در مناطقی که تحت کنترل نیروهای آمریکایی است، حضور دارند.
سی ان ان افزوده است: واشنگتن نگران این است که در صورت حمله روسیه، نیروهای آمریکایی به خطر بیفتند. همچنین طرف آمریکایی نیز به مسکو هشدار داده تا به مناطقی که نیروهای این کشور در آن حضور دارند، تعرضی صورت نگیرد.
بر اساس گزارش سی ان ان، واشنگتن به صورت ویژه نگران امنیت نیروهای نظامی خود در پایگاه «التنف» واقع در استان حمص سوریه است.
در ادامه این گزارش آمده است: ترس از این وجود دارد که روس ها از جنگنده ها و ناوهایی که در بخش شرقی دریای مدیترانه حضور دارند، برای حمله به گروه های مسلح استفاده کنند.
سی ان ان به نقل از یک منبع نظامی آمریکا گفت: ما به روس ها توصیه کردیم که از 'التنف' دوری کنند و ما آماده اتخاذ تدابیری در این خصوص هستیم.
پیش تر وزارت دفاع روسیه از دستگیری تعدادی تروریست در سوریه خبر داد که توسط آمریکایی ها آموزش دیده بودند و هدفشان انجام عملیات تروریستی در شهر تدمر بود.
بنابر اعلام وزارت دفاع روسیه، تروریست ها از منطقه التنف به تدمر حمله کردند و یکی از آنها در بازجویی اعتراف کرد که در پایگاه نظامیان آمریکایی در منطقه التنف آموزش دیده است.
مرکز آشتی طرف های درگیر در سوریه به صورت غیر مستقیم آمریکا را به همدستی با داعش متهم کرده و آورده است: از زمان تاسیس پایگاه آمریکایی در التنف تا امروز، حتی یک مورد درگیری میان آمریکایی ها و تروریست های داعشی حاضر در این منطقه گزارش نشده است.
رسانه های روسی بارها اعلام کردند که آمریکایی ها با ایجاد چندین پایگاه در سوریه، مشغول آموزش تروریست های سوری هستند و سلاح و سایر نیازهای مورد نیاز تروریست های سوری را از طریق 22 پایگاه خود در سوریه یا خارج از این کشور تامین می کنند.
شبک**9365**3404

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال