معاون وزیر صنعت خبر داد

تخصیص 1.4 میلیارد یورو برای جایگزینی خودروهای سنگین تا امروز

تهران- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تخصیص یک میلیارد و 400 میلیون یورو تاکنون برای 35 هزار دستگاه خودرو مشمول طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل و نقل تجاری خبر داد.

به نوشته تارنمای صندوق توسعه ملی، «منصور معظمی» امروز (یکشنبه) در نشست مشترکی با رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی و مدیران ارشد بانک های عامل این موضوع را بیان کرد.
به گزارش ایرنا، طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل و نقل تجاری بهمن پارسال با حضور رییس جمهوری کلید خورد.
قرار است این طرح با تامین مالی صندوق توسعه ملی و مدیریت اجرایی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) عملیاتی می شود و 202 هزار و 500 دستگاه انواع اتوبوس، کامیون، کشنده، کامیونت و مینی بوس فرسوده در سه سال اسقاط و با جایگزینی تولیدات استاندارد داخلی نوسازی شود.
اجرای این طرح علاوه بر توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، موجب کاهش چشمگیر مصرف سوخت و کمک به رفع بخش مهمی از معضلات زیست محیطی شده و رونق بخش تولید و صنعت کشور و ایجاد اشتغال مولد را در پی دارد.

** فرصت جدید خودروسازان برای تامین ضمانت و وثیقه
رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی در نشست مشترک امروز اعلام کرد: باید ملاحظات نظام بانکی مورد توجه قرار گیرد تا برنامه ها طبق ضوابط و مقررات پیش رود.
«مرتضی شهیدزاده» افزود: باید از سوی خودروسازها و دولت تضمین های لازم تا مرحله ورود قطعات منفصل «سی.کی.دی»، تبدیل قطعات به کامیون و تحویل آن به مشتری نهایی اخذ شود.
به گفته وی، کار فراتر و سریع تر از حالت عادی پیش رفته است.
مدیران بانک های عامل نیز ناتوانی خودروسازان در تامین ضمانت و وثیقه لازم را از مشکلات این طرح عنوان کردند و مقرر شد این امکان به خودروسازها داده شود که وثایق خود را به صورت پارشیال (چندبخشی) تامین کنند.
آنگونه که اردیبهشت ماه امسال وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد، تا پایان سال برای جایگزینی 60هزار دستگاه خودرو فرسوده ناوگان حمل و نقل سنگین کشور برنامه‌ریزی شده است.

اقتصام*1070*1961*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال