القدس العربی:

امارات همه توان خود را برای ضربه زدن به قطر به کار گرفته است

تهران - ایرنا - روزنامه «القدس العربی» به تلاش های گسترده امارات برای ضربه زدن به قطر اشاره کرد و نوشت، ابوظبی با استفاده از برنامه های اسرائیلی درصدد جاسوسی از امیر قطر بوده است.

القدس العربی چاپ لندن روز شنبه در مطلبی نوشت: روزی نمی گذرد که خبر یا گزارشی در رسانه های عربی یا بین المللی درباره شکست سیاست های کشورهای تحریم کننده قطر منتشر نشود. سیاست هایی که علیه قطر یا مسئله فلسطین است و یا به مداخلات منطقه ای و جهانی این کشورها مربوط می شود. به نحوی که این برنامه ها به تازگی شکل تازه ای به خود گرفته و خود را در قالب توطئه های امنیتی و جاسوسی علیه دشمنان یا متحدان منطقه ای نشان داده است.

**از برگزاری تظاهرات صوری علیه امیر قطر تا جاسوسی از وی
پس از آنکه روزنامه 'ایندیپندنت' انگلیس از تلاش های مذبوحانه نماینده ناشناسی از سیرالئون و شرکت ناشناس فرانسوی در لندن برای اجیر کردن تظاهرکنندگان علیه 'تمیم بن حمد' امیر قطر در زمان سفرش به انگلیس در ماه مه گذشته پرده برداشت، این بار روزنامه 'نیویورک تایمز' آمریکا داستان شگفت آورتر دیگری از ناکامی سیاست های ابوظبی روایت کرد که در آن، امارات از برنامه های جاسوسی رژیم صهیونیستی علیه شخصیت های سیاسی مانند امیر قطر و 'متعب بن عبدالله' شاهزاده سعودی و 'سعد الحریری' نخست وزیر لبنان استفاده کرده است.
در همین حال رسانه ها از تصمیم دادستان کل سوئیس برای تحت تعقیب قرار دادن 'بیار مودیه' رئیس شورای مشورتی این کشور به اتهام دریافت هدیه از 'محمد بن زاید' ولیعهد ابوظبی و دروغ گفتن درباره مسائل مالی سفرش به ابوظبی درسال 2015 و لغو مصونیت وی خبر دادند. این مسئول سوئیسی در صورت محکومیت سه سال در حبس خواهد بود.

** شکایت رسانه وابسته به امارات از شبکه الجزیره نزد ترامپ
عجیب تر آنکه، یکی از روزنامه های انگلیسی زبان وابسته به امارات از قطر نزد رئیس جمهوری آمریکا و اسرائیل شکایت کرده با این ادعا که شبکه خبری الجزیره با ترامپ دشمنی می کند و درصدد زمینه سازی برای سرنگونی اوست.
القدس العربی در ادامه نوشت که قدرت ابوظبی برای ایجاد فساد سیاسی و مالی از حد منطقه خارج شده و به سایر کشورهای جهان نیز سرایت کرده است.
دوستی گرم و صمیمانه این کشورها (از جمله امارات) با اسرائیل تنها به استفاده این کشورها از توانمندی های امنیتی اسرائیل از جمله شرکت های جاسوسی آن محدود نمی شود، بلکه هماهنگی میان آنها به حدی است که آثار و نتایج آن را به خوبی در مسئله فلسطین و سراسر مسائل مربوط به منطقه به خوبی می توان مشاهده کرد.
این مسائل نشان می دهد که مسئولان اماراتی تمایل زیادی برای زیرپاگذاشتن قوانین شناخته شده جهانی و حتی مبانی انسانی و اخلاقی دارند و طمع برای گسترش نفوذ، آنها را بر آن داشته تا به هر نحوی که شده با پول و ایجاد فساد در پی بسط قدرت خود برآیند.
خاورم**9329*شبس*1613*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال