کارگردان سینما:«دوچ» تصویر دغدغه‌ واقعی بچه‌ها است

تهران - ایرنا - کارگردان فیلم سینمایی «دوچ»،گفت: تلاش کرده‌ام در این فیلم دغدغه‌های واقعی بچه‌ها را به تصویر بکشم تا در عین سرگرمی، فیلمی تاثیرگذار نیز تولید کنیم.

امیر مشهدی عباس که با فیلم سینمایی «دوچ» در سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان حضور دارد،درباره فضای قصه این فیلم به خبرنگار سینمایی ایرنا، گفت: هر اثری یک قصه اصلی دارد و داستانک هایی که فضای کلی قصه را تشکیل می دهند.
وی افزود: فیلم «دوچ» درباره تلاش پسربچه ای است که در مرز کودکی و نوجوانی قرار دارد و نداشتن دوچرخه در یک رقابت دوچرخه سواری باعث شکست اش می شود. درحالی که همه فکر می کنند او دوچرخه را به قصد برنده شدن می خواهد،اما می خواهد بدهی پدرش را پرداخت کند.
مشهدی عباس با بیان اینکه «دوچ» بر روابط انسانی تاکید دارد،افزود: در واقع تاکید فیلم بر این نکته است که خواستن، توانستن است.
این کارگردان سینما، ادامه داد: بن مایه اصلی «دوچ» به فضا و اهداف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نزدیک بود و بعد از یکسال بررسی فیلمنامه و شرایط تایید شد و مورد حمایت قرار گرفت.
مشهدی عباس با اشاره به پایان مرحله اصلاح رنگ فیلم «دوچ»، درباره دغدغه اصلی این اثر سینمایی گفت: نسل کودک و نوجوان هر روز با تغییراتی مواجه می شود و دغدغه های کودکان امروز متفاوت از دوران کودکی ما و حتی ذهنیتی است که ما از آنها داریم. من سعی کردم قصه فیلم «دوچ» را با این ذهنیت پیش ببرم.
وی ادامه داد: به طور کلی با تقسیم بندی فیلم به اثر پرفروش یا هنری یا دارای مخاطبان خاص موافق نیستم. فیلم خوب، فیلمی است که هم ویژگی های هنری دارد و هم، طیف های مختلف مخاطبان را دربر می گیرد. «دوچ» فیلمی است که می خواهد دغدغه های واقعی کودکان و نوجوانان را به تصویر بکشد.
این فیلمساز همچنین درباره وضعیت سینمای کودک و نوجوان خاطرنشان کرد: سینمای کودک تنها یک عرصه برای ارائه دارد و آن هم جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان است. متاسفانه بعد از جشنواره،سینمای کودک و نوجوان تا حدودی فراموش می شود و شرایط اکران ویژه ای برای این فیلم ها در نظر گرفته نمی شود. این در حالی است که سینمای کودک و نوجوان ایران در عرصه های بین المللی موفق ظاهر می شود و جوایز متعددی را به خود اختصاص می دهد.
فراهنگ**9246** 1701

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال