وابسته نظامی جمهوری اسلامی در دمشق در گفت و گو با ایرنا:

حضور مستشاران ایران در سوریه ادامه خواهد یافت

دمشق - ایرنا - وابسته نظامی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران در دمشق گفت: ادامه حضور مستشاران ایران در سوریه یکی از موارد توافق نامه دفاعی و فنی میان تهران و دمشق است که در جریان دیدار وزیر دفاع کشورمان با همتای سوری وی به امضا رسید.

سردار سرتیپ 'ابوالقاسم علی نژاد' روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: توافق نامه دفاعی بین ایران و سوریه در راستای اراده رهبران دو کشور برای گسترش و تثبیت روابط دو جانبه به امضا رسیده است .
وی با اشاره به اینکه توسعه و تحکیم روابط دفاعی تهران و دمشق به صلح و ثبات در منطقه کمک می کند، افزود: حمایت از تمامیت ارضی و استقلال حاکمیت سوریه نیز در این توافق نامه تاکید شده است.
علی نژاد ادامه داد: پاکسازی میادین مین و گلوله های به جا مانده در مناطق مختلف سوریه که ایران از تجربیات هشت ساله جنگ تحمیلی در این زمینه برخوردار است، یکی دیگر از بندهای این توافق نامه است.
وی تصریح کرد: در جنگ حدود هشت ساله در سوریه به کارخانه های وزارت دفاع این کشور آسیب وارد شده که ایران در امر بازسازی این کارخانه ها کمک می کند و همچنین آمادگی دارد در سایر زیر ساخت هایی که در این کشور آسیب دیده ، کمک کند.
وابسته نظامی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران در دمشق گفت: توافق نامه امضا شده توسط وزاری ایران و سوریه از همان روز امضا اجرایی شده است .
علی نژاد با اشاره به روابط خوب میان تهران و دمشق، تصریح کرد: سفر وزیر دفاع جمهوری اسلامی به دعوت رسمی وزیر دفاع سوریه انجام شده و روابط دو کشور همچنان با قوت ادامه دارد و بعد از تثبیت کامل دولت در تمامی خاک این کشور و شکست تروریسم، این روابط گسترش بیشتری خواهد یافت .
وی با اشاره به سفر دو روزه وزیر دفاع ایران به سوریه، افزود: 'امیر حاتمی' ضمن دیدار با مقامات بلند پایه سوریه از جمله رئیس جمهوری این کشور، دیدارهایی با رزمندگان مدافع حرم نیز داشت.
سفر دو روزه وزیر دفاع ایران و هیات همراه به سوریه و دیدار با مسئولان سیاسی و نظامی این کشور در روزهای آینده نیز مورد توجه کشورهای غربی به ویژه رژیم صهیونیستی به صورت خاموش قرار داشت و آنها همچنان به دنبال نتایج این دیدار رسمی عالی ترین مقام نظامی کشورمان به سوریه هستند.
بررسی تحولات منطقه، مبارزه با تروریسم، تقویت محور مقاومت و نیز بررسی راهکارهای گسترش همکاری‌های دفاعی و نظامی تهران و دمشق از جمله مهم ترین محورهای رایزنی وزیر دفاع در سوریه بود.
هیات نظامی به سرپرستی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران روز شنبه وارد دمشق شده بودند.
مهمترین برنامه این سفر امضای سند موافقت‌نامه همکاری‌های دفاعی و فنی بین ‌وزارتخانه‌های ‌دفاع جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه بود.
خاورم**8005**1651

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال