یک نظرسنجی نشان داد

ترامپ نسبت به قشر متوسط جامعه آمریکا بی توجه است

تهران - ایرنا- نظرسنجی صورت گرفته توسط دانشگاه کوئینیپیاک نشان داد، اکثر رای دهندگان آمریکایی معتقدند رئیس‌جمهور کشورشان باید برای کمک به قشر متوسط جامعه اقدامات بیشتری انجام دهد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در این نظرسنجی آمده است 58 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی معتقدند دولت 'دونالد ترامپ' ، رئیس‌جمهوری آمریکا برای کمک به قشر متوسط جامعه آمریکا اقدامات کافی انجام نمی‌دهد در حالی که 38 درصد معتقدند 'ترامپ' برای کمک به قشر متوسط جامعه خود به اندازه کافی تلاش می‌کند.
این نظرسنجی شکاف گسترده‌ای را در بین احزاب دموکرات و جمهوری‌خواه نشان داد ، به طوری که 80 درصد از جمهوری‌خواهان شرکت کننده در این نظرسنجی اعلام کردند ترامپ برای قشر متوسط آمریکایی‌ها به اندازه کافی تلاش می‌کند ، در حالی که 93 درصد از دموکرات‌ها مخالف این مساله هستند.
براساس این نظرسنجی، تنها 31 درصد از شرکت کنندگان اعلام کردند که 'ترامپ' را به عنوان یک شخص دوست دارند.
این نظرسنجی بین تاریخ 9 تا 13 اوت (18 تا 22 مرداد) انجام شده که در آن 1175 تن شرکت کرده‌اند. این مرکز سنجش افکار 32 درصد از این نمونه آماری خود را دموکرات، 32 درصد دیگر خود را مستقل و 28 درصد خود را جمهوری‌خواه معرفی کرده ‌است.
ترامپ پیش از ورود به سیاست، کارآفرین و یک چهرهٔ تلویزیونی بود. وی در سال 2017 از سوی مجلهٔ فوربز با 3٫5 میلیارد دلار ثروت پانصد و چهل و چهارمین فرد ثروتمند جهان معرفی شد. او کسی است که با 70 سال سن به عنوان ثروتمندترین و مسن‌ترین فرد و بدون هر گونه سابقه تصدی مناصب سیاسی یا نظامی به ریاست جمهوری آمریکا برگزیده شد. وی با پذیرفتن ریاست سازمان ترامپ به مدت 45 سال، عمده فعالیت اش متمرکز بر ساختن و نوسازی برج‌های تجاری، هتل‌ها، کازینوها و زمین‌های گلف بوده است.
طبیعی است کسی با این ویژگی ها ، از لحاظ فکری توجه اش معطوف به قشر ثروتمند جامعه بوده و توجه کمتری نسبت به قشر متوسط و پایین جامعه آمریکا داشته باشد. به نظر می رسد نتایج حاصل از نظرسنجی نیز تاییدی است بر گرایش فکری ترامپ نسبت به قشر متمول جامعه و غفلت از قشر متوسط جامعه .
منبع : ایسنا
پژوهم
**1350** 1755

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال