روایت رسانه های آفریقایی از سخنان رهبر معظم انقلاب

الجزیره-ایرنا- بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص مذاکره با آمریکا، نفی جنگ میان دو کشور و همچنین مشکلات اقتصادی ایران بازتاب گسترده ای در رسانه های شمال آفریقا داشت.

به گزارش عصر دوشنبه ایرنا،رسانه های آفریقایی به نقل از مقام معظم رهبری نوشتند که با عملکرد بهتر مسئولان تحریم ها بی اثر می شود.
تارنمای «همس نیوز » مغرب افزود: رهبر عالی ایران مسئولان این کشور را از هرگونه مذاکره مستقیم با آمریکا منع کرد و گفت که اگر عملکرد مسئولان بهتر و با تدبیرتر و با قدرت بیشتر باشد، تحریم ها تاثیر چندانی بر ایران نخواهد گذاشت.
تارنمای «الفجر » مصر نیز نوشت: رهبر ایران تاکید کرد اگر عملکرد مسئولان بهتر و تدابیر مناسبی داشته باشند و با قدرت و در زمان درست عمل کنند، تحریم ها تاثیر چندانی بر ایران نخواهد گذاشت.
تارنمای «الوسط » لیبی همچنین یادآورشد:آیت الله خامنه ای تاکید کرد نه با آمریکایی ها مذاکره می کند و نه جنگی در میان خواهد بود.
تارنما لیبیایی افزود: رهبر ایران مشکلات اقتصادی کنونی کشورش را فقط ناشی از تحریم ها ندانست بلکه بخشی از علت آن را داخلی عنوان کرد.
تارنمای «اخبار الیوم » مصر هم نوشت، رهبر عالی ایران جنگ با آمریکا و هرگونه رویارویی نظامی با این کشور را بعید دانست .
تارنما مصری همچنین به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: آمریکایی در خصوص احتمال وقوع جنگ با ایران مبالغه می کنند، تهران هرگز آغازگر جنگ نبوده و آن ها نیز به رویارویی نظامی با ما نخواهند پرداخت.
تارنمای «ایلاف المغرب » نیز نوشت: در حالی که برخی پیش بینی می کردند پس از خارج شدن آمریکا از توافق هسته ای ، ایران ناچار می شود به میز مذاکرات بازگردد، رهبر عالی این کشور تاکید کرد وارد هیچ گونه مذاکراه ای با واشنگتن نمی شود زیرا این کشورغیر قابل اعتماد بوده و پیش از این نیز توافق ها را زیر پا گذاشته است.
این تارنما افزود: رهبر ایران صریح اعلام کرد با آمریکا وارد مذاکره نمی شود و هیچ جنگی هم میان دو کشور روی نمی دهد.
تارنمای مصری«الدستور» نیز ادامه داد: رهبر ایران مشکلات اقتصادی کشورش را علاوه بر فشارهای آمریکا ، مدیریت نادرست دانست و گفت که کارشناسان اقتصادی و بسیاری از مسئولان اعتقاد دارند علت این مشکل خارجی نیست بلکه داخلی است و البته این بدین معنا نیست که تحریم ها هیچ تاثیری در این مساله نداشته است اما مساله اصلی چگونگی برخورد ما با آن است.
این تارنمای افزود:رهبر ایران گفت که مقام های آمریکایی از جنگ و مذاکره سخن می گویند، اما می گویم، با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد و جنگی هم در کار نخواهد بود .
شبد**خاورم **2041**1010

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال