هیات اقتصادی ایران وارد دمشق شد

دمشق- ایرنا-معاون وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی یکشنبه شب در راس هیاتی برای تبادل همکاری های اقتصادی بین ایران و سوریه وارد دمشق شد و مورد استقبال 'رانیا الاحمد' معاون وزیر اقتصاد این کشور قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، تیم اقتصادی ایران به ریاست امیر امینی معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی برای پیگیری یادداشت تفاهم در زمینه توسعه همکاری های اقتصادی ایران و سوریه که سه ماه قبل با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی کشورمان انجام شد، وارد دمشق شد.
تعدادی از مسئولان اقتصادی وزارتخانه های مختلف ایران در این سفر برای نهایی شدن این یاداشت تفاهم همکاری با مسئولان سوری دیدار و گفت وگو خواهند کرد.
اعضای این هیات در زمینه همکاری های اقتصادی موافقت نامه بلندمدتی را بین یکدیگر تنظیم می کنند تا آغازی برای تحول جدید در اقتصاد ایران و سوریه در دوران پس از بحران باشد.
این هیات کارشناسی، ظرفیت های موجود کشورهای همدیگر را در تمام زمینه ها به ویژه اقتصادی بررسی و طرفین ضمن توافق با یکدیگر درخصوص جزئیات همکاری ها در راستای تکمیل کردن روابط اقتصادی مسیر گام های بعدی را مشخص می کنند.
همکاری های بانکی و گمرگی در این مذاکرات بیشتر از هر موضوعی مدنظر قرار دارد تا تهران و دمشق بتوانند قوانین را به نحوی تنظیم کنند که سبب افزایش تجارت میان ایران و سوریه شود.
همکاری های صنعتی، فناوری و اطلاعات، ایجاد بنگاه های کوچک اقتصادی، مطالعه در خصوص شبکه آبرسانی، ایجاد پست های جدید خطوط انتقال برق و بازسازی زیرساخت های سوریه از جمله موضوعاتی است که در این سفر بررسی و توافق نامه اولیه در خصوص آنها امضا می شود.
موضوع محوری این نشست، فراهم کردن مقدمات لازم برای برگزاری کمیسیون عالی در بخش اقتصادی است که در روزهای آینده با حضور مسئولان عالی رتبه ایران و سوریه برای نهایی کردن قراردادها انجام خواهد شد.
در پایان نشست عالی کمیسیون مشترک دو کشور در سطح نخست وزیر سوریه و معاون اول رئیس جمهوری ایران قرار است ضمن امضای اسناد قراردادهای مزبور از سوی مقام ها و مسوولان دو کشور، یک سند راهبردی بین ایران و سوریه در تمام زمینه های اقتصادی و فرهنگی نیز امضا شود.
شبک**خاورم**8005**1392

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال