قرارداد کارگزاران مخابرات روستایی دائمی شد

تهران- ایرنا- دیوان عدالت اداری با تایید بخشنامه دائمی شدن قرارداد کارگزاران مخابرات روستایی صادرشده از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به دائمی شدن این بخشنامه رای داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از دیوان عدالت اداری، هیأت تخصصی بیمه، کار و تامین اجتماعی دیوان عدالت اداری با رد شکایت شرکت مخابرات، بخشنامه دائمی شدن قرارداد کارگزاران مخابرات روستایی را تایید و به بلاتکلیفی کارگزاران مخابرات روستایی خاتمه داد.
بر اساس این گزارش، به دنبال کش و قوس های فراوان بین شرکت مخابرات و کارگزاران مخابرات روستایی و صدور بخشنامه توسط وزارت کار مبنی بر لزوم انعقاد قرارداد دائمی با کارگزاران روستایی طبق ماده 83 قانون اصلاح برخی مواد قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب 4/12/93 ، سرانجام دیوان عدالت اداری با تایید بخشنامه این وزارتخانه، کارگزاران مخابرات روستایی سراسر کشور را مستحق قرارداد دائمی دانست.
در رأی هیأت تخصصی بیمه، کار و تأمین اجتماعی آمده است: نظر به اینکه استمرار پرداخت حق بیمه و انعقاد قرارداد مستقیم با کارگران، پیمانکاران و کارگزاران مخابرات روستایی تا زمان بازنشستگی در سطر دوازدهم تا پانزدهم ماده 83 قانون اصلاحی برخی مواد قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب 4/12/93 دلالت بر قرارداد دائم دارد و بخشنامه معترض عنه در تبیین حکم مقنن و شیوه نامه اجرایی ماده 83 قانون یاد شده تنظیم شده است.
بنابراین بخشنامه صادرشده خلاف قانون و خارج از اختیارات مرجع وضع نبوده و به استناد بند (ب) ماده 84 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب 1392 حکم به رد شکایت صادر می شود.
با رأی دیوان عدالت اداری، شرکت مخابرات ملزم به انعقاد قرارداد دائمی با کارگزاران مخابرات روستایی شده است.
اجتمام*٣٢٢٩*1834

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال