جشنواره ای برای «شاه میوه های» پاکستان

اسلام آباد - ایرنا - این روزها و همزمان با فصل برداشت و عرضه «انبه» در بازار پاکستان، جشنواره این میوه گرمسیری که به عنوان «شاه میوه ها» معروف است در نقاط مختلف این کشور در حال برگزاری است.

به گزارش ایرنا پاکستان چهارمین تولید کننده انبه جهان و دومین کشور صادر کننده انبه دنیا بوده و هشت درصد محصولات باغی این کشور را تشکیل می دهد.
انبه در میان مردم پاکستان به 'پادشاه میوه ها' معروف است، و بر اساس آمارها، 170 میلیون هکتار از سطح طمین های کشاورزی این کشور به کشت این محصول اختصاص یافته است.
انبه با نام علمی 'Mangifera 'میوه‌ای گرمسیری و از تیره پسته‌ایان است، خاستگاه انبه از هزاران سال پیش در شبه‌ قاره هند پرورش داده می‌شد و بین قرن پنجم و چهارم پیش از میلاد به آسیای شرقی رسید؛ گرچه این درخت امروزه در بسیاری از کشور های گرمسیری پرورش داده شده و در سراسر دنیا صادر می‌شود.
درخت انبه قد بلندی دارد و ممکن است به ۳۵ تا ۴۰ متر برسد، قطر قسمت شاخ و برگ‌ دار آن نیز می‌تواند به ۱۰ متر برسد.
عمر این درخت طولانی بوده و برخی از درخت‌ های انبه با وجود ۳۰۰ سال سن هنوز میوه می‌دهند.
رنگ برگ‌های درخت انبه در ابتدا و پس از جوانه زدن نارنجی مایل به صورتی است، که با گذشت زمان به رنگ قرمز تیره، و سپس سبز تیره در می‌آید. شکوفه‌های انبه کوچک و سفیدرنگ به صورت خوشه‌های ۱۰ تا ۴۰ سانتیمتری هستند.
هر شکوفه ۵ گلبرگ، ۵ کاسبرگ و ۵ پرچم دارد، و رایحه‌ای همچون موگه بهار دارد.
انبه ها نوعاً میوه هایی منحنی شکل با پوست سبز، مایل به صورتی،طلایی یا قرمز و نارنجی زیبا، بسیار معطر ودر بر گیرنده دانه های کرکین پهن و خیلی بزرگ هستند.
تنوع زیادی در این میوه موجود است، آنها حتی می توانند گرد، بیضی و قلوه ای شکل باشند و هر کدام از این میوه ها طعم، مزه واستحکام مغز ساقه خود را دارند.
پاکستان به دلیل داشتن آب و هوای گرم، از مناطق مهم جهان در تولید میوه 'انبه' به شمار می رود، این کشور آب و هوای مناسب پاکستان، زمینه کشت این میوه گرمسیری را در این کشور فراهم کرده است و این میوه بیشتر در مناطق جنوبی پاکستان کشت می شود.
ایالت سند و پنجاب از مهم ترین مناطق پاکستان در کشت این محصول به شمار می رود وا یالت 'سند' پاکستان با تولید بیش از 50 درصد از مجموع انبه تولیدی این کشور، رتبه نخست تولید انبه پاکستان را به خود اختصاص داده است.
بر اساس اطلاعات ارائه شده در خصوص خواص غذایی این میوه، انبه دارای فیبر بالا، کالری پایین و حاوی مقدار کمی کربوهیدرات، کلسیم، آهن، پتاسیم و پروتئین است، این میوه همچنین دارای ویتامین A، B و C است.
در حال حاضر در پاکستان چندین نوع انبه وجود دارد که 9 مورد آن ثبت شده است.
از اوایل ماه می (اوایل خردادماه) تا اواخر ماه سپتامبر (اوایل مهرماه) می‌توان در پاکستان به وفور انبه یافت و از خوردن این محصول لذت برد.

*** ارزش صادراتی انبه برای پاکستان
بر اساس اطلاعات و آمارهای منابع رسمی بخش کشاورزی پاکستان، سالانه تقریبا یک میلیون و 800 هزار تن انبه در پاکستان تولید می شود.
صادرات این میوه گرمسیری از پاکستان از بیستم ماه 'می' 2018 و همزمان با آغاز فصل برداشت آن شروع شده است و مسئولان پاکستان انتظار دارند که در سال زراعی جاری بیش از 100 هزار تن از این محصول را به خارج از کشور صادر کرده و با صادرات این میزان محصول، بین 95 تا 100 هزار دلار درآمد ارزی وارد کشور کنند.
پاکستان توانست در بین سال های 2014 تا 2016 از صادرات این میوه گرمسیری 94.059 میلیون دلار کسب کند و همچنین بر اساس آمارهای رسمی بخش کشاورزی پاکستان، این کشور بین سال های 2014 تا 2015 حدود 63 هزار و 311 تن محصول به ارزش حدودی 45 میلیون دلار به خارج از کشور صادر کرد.
همچنین بر اساس آمارها، در سال 2015 میلادی نیز 64 هزار و 112 تن انبه صادراتی پاکستان، 48 میلیون و 387 میلیون دلار برای این کشور درآمدزایی داشت.
کانادا، امارات متحده عربی، عربستان سعودی و کشورهای اروپایی و ایران از عمده واردکنندگان انبه پاکستان هستند، با این حال مسئولان بخش کشاورزی پاکستان در تلاشند تا با برگزاری جشنواره، این میوه را به مردم دیگر مناطق جهان نظیر چین نیز معرفی کرده و از این طریق بر درآمدهای اقتصادی خود بیفزایند.
به عقیده مسئولان بخش کشاورزی پاکستان، چین از بازارهای هدف صادراتی پاکستان در صادرات این میوه است و در صورت برنامه ریزی عملیاتی می توان سالانه 20 هزار تن انبه به این کشور صادر کرد.
لازم به ذکر است که در سال زراعی گذشته 150 تن انبه صادراتی پاکستان به ژاپن صادر شده است.
انبه تولیدی پاکستان در بازار این روزهای پاکستان بین 100 تا 150 رویپه و حدود یک دلار به فروش می رسد.

*** برگزاری جشنواره انبه، گامی برای معرفی این محصول
ماه گذشته انبه تولیدی پاکستان با گونه صادراتی
'Chaunsa Yellow Mango' در شهرهای مالزی معرفی شده و جشنواره انبه پاکستان در این کشور برگزار شد.
طی روزهای اخیر نیز، جشنواره 'انبه پاکستان' به منظور معرفی قابلیت های پاکستان در تولید و با هدف معرفی گونه های مختلف انبه به نمایندگان خارجی ساکن اسلام آباد، محققان، دانشجویان و شهروندان در پایتخت این کشور برگزار شد.
دولت پاکستان و فعالان تجاری این کشور معتقدند که با معرفی گونه های مختلف این محصول و آشنایی مردم جهان با آن، می توان در مسیر رونق صادرات و افزایش درآمدزایی ارزی اقدام کرد.

*** گونه های مختلف انبه تولیدی پاکستان
در میان انواع متعدد انبه پاکستان می توان از مشهورترین آنها 'لانگرا، سیدری، چائونسا، فجری، سالوری، سمر، نیلام، آلفونسو و امان دوشری' را نام برد.
به اعتقاد مردم پاکستان، مشهورترین و با کیفیت‌ترین انواع انبه تولیدی این کشور، 'سیدری و چائونسا' است.
انبه 'چائونسا'( Chaunsa ) پاکستان از مشهورترین گونه های این محصول در این کشور است که در دیگر نقاط جهان نیز رشد می کند، ولی این گونه انبه پاکستان بیشتر در مناطق 'رحیم یار خان و مولتان در ایالت پنجاب' پاکستان پرورش می یابد.
این گونه از انبه فوق العاده شیرین بوده و عطر فوق العاده دارد.
'سندری' از دیگر گونه های مشهور و معروف انبه است که بیشتر در ایالت 'سند' پاکستان کشت می شود، این گونه بزرگ و بیضی شکل است که بسیار شیرین و معطر است. منشا این گونه انبه 'منطقه میرپورخاس'پاکستان است.
این گونه انبه، بیشتر قهوه ای رنگ است و بو و عطر خاصی دارد.

*** برخی خواص و موارد مصرف انبه
در پاکستان از انبه محصولات مختلفی از جمله 'ترشی' انبه، 'کنسرو' انبه، 'شربت' انبه، 'بستنی' انبه تولید می‌ شود.
میوه انبه علاوه بر مصارف خوراکی، آشپزی و آب‌ میوه‌ گیری، به عنوان طعم‌ دهنده، رنگ‌ دهنده و عطر کاربرد دارد. برگ‌های درخت انبه نیز جهت مصارف زینتی قرار می‌گیرد.
آب انبه نیز از دیگر موارد مصرف این میوه گرمسیری است و بستنی انبه نیز در سراسر پاکستان بسیار محبوب است.
از این میوه در پاکستان همچنین برای تهیه 'شیرینی انبه' استفاده می شود.
کودکان و بزرگسالان، نوشیدنی های تولیدی از این میوه را بسیار دوست دارند و این روزها و همزمان با فصول گرم سال، مصرف شیر انبه یا آب انبه به عنوان راهی برای فرار از گرما استفاده می شود.
'ترشی انبه' نیز از دیگر محصولات و فراورده های این میوه در پاکستان است.
از نگاه کارشناسان علم غذایی، انبه بسیار مقوی بوده و تقویت کننده بدن است.
بر این اساس، این میوه گرمسیری ' رنگ صورت را درخشان می کند، دهان را خوشبو می کند، یبوست را برطرف می کند و به دلیل اینکه دارای مقدر زیادی اسید گالیک است، سیستم هضم را ضد عفونی و تمیز می کند.
همچنین انبه تمیز کننده خون بوده و بافت های عصب عضله، قلب، مغز و قسمت های دیگر بدن را تقویت می کند ، این میوه همچنین در درمان سینوزیت نقش موثری ایفا می کند.
میوه انبه عطش را برطرف می کند و فیبر نامحلول موجود در انبه به حذف ضایعات روده بزرگ کمک کرده و در درمان یبوست، موثر است.
وجود اسید تارتریک، اسید مالیک و اسید سیتریک در این میوه، به حفظ قلیایی بودن مایعات بدن کمک کرده و مخلوط شیر و انبه به افزایش وزن بدن کمک می کند.
گزارش: سید بهادر حسینی
آساق**6125**1663**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال