البرز ویژه برنامه سالروز شهادت امام جواد(ع) برگزار می کند

کرج- ایرنا- معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی البرز اعلام کرد که همزمان با سالروز شهادت امام جواد (ع) ویژه برنامه فرهنگی مذهبی در 550 مسجد و حسینیه این استان برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمدرضا معینی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سخنرانی به منظور تبیین شخصیت والا و معنوی و بیان سجایا و کرامات اخلاقی این امام بزرگوار، مداحی و روضه خوانی از مهمترین این برنامه ها است.
وی با اشاره به شخصیت والای امام محمد تقی (ع) اظهار داشت: آن امام همام مظهر جود، کرم، سخاوت، علم و پرهیزگاری بود.
معینی گفت: تمام اهل بیت (ع) دربردارنده تمام فضایل و اخلاق نیکو بودند لیکن هنگامی که از جود و کرم امام جواد (ع) صحبت می کنیم این سخاوت در همه ائمه (ع) وجود دارد اما با توجه به شرایط حاکم در آن روز، یکی از ویژگی های این امامان در بین مردم تجلی بیشتری پیدا می کند.
وی اظهار داشت: در شرایطی که دشمن تلاش زیادی داشت تا جایگاهی بین مردم پیدا کند و تصور می کرد که با تشریفات درباری و فرامین و ابلاغیه ها می تواند این جایگاه را بدست بیاورد، حضرت جواد (ع) با اخلاق اجتماعی و تعامل خوب با مردم نشان دادند مرجعیت اجتماعی از آن اهل بیت (ع) می باشد و مردم تجلی قرآن را در اهل بیت (ع) می دیدند نه در سیره حاکمانی که بر آنها حکومت می کردند.
وی افزود: امام جواد (ع) از همان سال های کودکی به بخشندگی معروف بودند و در روایتی آمده است که در همان دوران کودکی، عده زیادی از مردم در مقابل منزل ایشان تجمع می کردند تا از ایشان حاجت بطلبند و امام جواد (ع) از آنان دستگیری کرد.

6156/ 6155

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال