رسانه یونانی:

تلاش آمریکا برای تسلط بر جهان بیهوده است

آتن- ایرنا- سامانه خبری 'پرونیوز' یونان درگزارشی نوشت که ' دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریکا فکر می کند با جهان می توان مقابله کرد.

به گزارش جمعه شب ایرنا، این سامانه خبری یونان افزود: ترامپ جواب اتحادیه اروپا را داد و بلافاصله پس ازاعلام تحریم های جدید علیه ایران، در پیام توئیتری نوشت: کشورهایی که با تهران داد و ستد کنند، با ایالات متحده معامله نخواهند کرد، باید بین ایران و آمریکا یکی را انتخاب کنند.
رسانه یونانی ادامه داد: اتحادیه اروپا با ادامه همکاری های تجاری خود با ایران منافع شرکت های اروپایی را در نظر می گیرد و باید این کار را هم می کرد، زیرا این اتحادیه بایستی به فکر منافع صنایع و شرکت های خود و رفاه شهروندان کشور های عضو باشد.
پرو نیوز نوشت: آمریکا نمی تواند با وضعیت اقتصادی که دارد و هر روز بر بدهی های خارجی آن افزوده می شود، حتی در مقابل اروپا در جنگ اقتصادی ایستادگی کند ،چه رسد که بخواهد با تمام دنیا جنگ اقتصادی راه بیاندازد.
این سامانه خبری یادآورشد: اتحادیه اروپا، چین و روسیه به تنهایی چندین برابر قدرت اقتصادی آمریکا،جهان را در دست دارند .
پرو نیوز افزود: ترامپ رئیس جمهوری آمریکا یک تاجر و سرمایه دار است که به خوبی از این مساله آگاه بوده اما با قلدری درصدد تسلط و حکمرانی بر دنیاست و این امر برای هیچ کشوری بخصوص قدرت های بزرگ پذیرفتنی نیست.
سامانه یونانی نوشت: چنانچه آمریکا به این روش ادامه دهد و به جنگ اقتصادی با جهان روی آورد،خود از نظر اقتصادی با مشکلات جدی و غیر قابل جبرانی روبه رو خواهد شد.
پرونیوز یادآورشد که ایران دارای منابع عظیم نفت و گاز و دیگر منابع طبیعی و صنایع و بازار بکری برای جهان است که کشورهای مختلف و از کشورهای عضو اتحادیه اروپا با توسعه همکاری های تجاری و اقتصادی با تهران می توانند بخشی از مشکلات مالی خود را برطرف کنند.
به عقیده پرونیزو ، اتحادیه اروپا موضع مناسب و قوی در قبال تهدیدات جنگ اقتصادی آمریکا گرفته و بدین روش می تواند منافع کشورهای عضو را تامین کند.
همچنین روزنامه یونانی زبان 'کاتی میرنی' نوشت: طی چند ماه گذشته بدهی های آمریکا 21 میلیارد و 500 میلیون دلار افزایش یافته و بدین ترتیب بدهی های ایالات متحده از مرز 21 تریلیون و 500 میلیارد دلار گذشته است.
با در نظر گرفتن این ارقام ،اکنون آمریکا بدهکارترین کشور جهان است و کشوری با این میزان بدهی خارجی نمی تواند برای دیگران جنگ اقتصادی ایجاد کند.
روزنامه یونانی زبان ادامه داد: ترامپ تصمیم های خود برای بکارگیری تحریم های جدید علیه ایران را قانونی اعلام کرده، در حالیکه این روند یک طرفه و بدون همراهی هیچ کشوری و بدون تصویب شورای امنیت سازمان ملل متحد صورت گرفته و قانونی نیست.
شبد**اروپام**462**1010

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال