امامان جمعه خواستار برخورد جدی با اخلال گران اقتصادی شدند

استانها - ایرنا - امامان جمعه سراسر کشور در خطبه های این هفته نماز جمعه با تاکید بر ضرورت حرکت جهادی مسئولان در کنترل بازار و بهبود هرچه سریع تر شرایط اقتصادی گفتند: سران سه قوه و مسئولان با اخلال گران و مفسدان اقتصادی برخورد جدی تری داشته باشند.

به گزارش خبرنگاران ایرنا از مراکز استانها، محور اصلی خطبه های نماز جمعه امروز 19 مردادماه مراکز استان ها، توجه بیش از پیش مسئولان به رفع مشکلات اقتصادی و تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی، عهد شکنی آمریکا در تعهدات بین المللی و خروج آن از برجام ، گرامیداشت 17 مرداد سالروز شهادت شهید محمود صارمی و روز خبرنگار و همچنین طرح برخی مشکلات اقتصادی شهرها بود.
از دیگر نکات مورد توجه امامان جمعه سراسر کشور، سکوت تاسف آور مجامع بین المللی در کشتار کودکان مظلوم یمن بود.
گزیده ای از خطبه های امامان جمعه برخی مراکز استان ها به شرح ذیل است:
تاکید بر اطاعت و پیروی از دستورات مقام معظم رهبری

**کرمان
نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان گفت:همه دستگاه های اجرایی، دولت، مجلس و حوزه قضا وظیفه دارند با اخلال گران و مفسدان اقتصادی برخورد جدی تری داشته باشند.
حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی با اشاره به شرایط دشوار اقتصادی پیش رو، افزود: برای کنترل بازار و بهبودی شرایط موجود، دولت باید مسئولان جهادی و ارزشمند در بحث اقتصاد را به کار گیرد.
وی ادامه داد: افسران مقابله با این جنگ اقتصادی باید نگاه جهادی داشته باشند تا توطئه های دشمنان را خنثی کرده و اجازه سوءاستفاده را به دشمن ندهند.
امام جمعه کرمان با اشاره به وجود محتکرانی که اقدام به انبار کالاهای ضروری مردم کرده اند، اظهار داشت : با این افراد و رانت خواران و ویژه خواران نیز باید برخورد سریع و جدی شود.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به درخواست مذاکره آمریکا با ایران گفت: آمربکا با این پیشنهاد می خواهد دو دستگی بین مردم و مسئولان نظام به وجود آورد که این مهم هوشمندی آحاد جامعه در میدان عملیات و جنگ تمام عیار علیه انقلاب را می طلبد.

** سمنان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: توکل به خدا مقاوم و صابر بودن در کنار اطاعت از ولی فقیه سه رکن مهم و اساسی برای مقابله با دشمنان است.
آیت الله سید محمد شاهچراغی افزود: اگر به این سه رکن به درستی عمل شود دشمن در رسیدن به اهداف خود ناکام خواهد شد.
وی اظهارداشت: برای ایستادگی و مقابله در برابر توطئه های دشمنان باید مسوولان چندین برابر مردم مقاومت داشته باشند.
امام جمعه سمنان با بیان این که آمریکا دشمنی خود را آشکارتر کرد ، تصریح کرد : امریکا دشمن جمهوری اسلامی و هم دشمن ساز بوده و در تلاش است کشورهای دیگر را دشمن نظام اسلامی کند.
خطیب جمعه سمنان با اشاره به مشکلات موجود کشور خاطرنشان کرد : گرانی بیداد می کند و ملت غیور ایران با وجود این که دچار تنگنا شدند صبوری می کنند ولی مصلحت نیست برای احقاق حقوق و نسبت به این وضعیت تجمع کنند چرا که دشمن از این اجتماعات سوء استفاده می کند.

** ایلام
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌ جمعه ایلام گفت: مردم به نظام خود علاقه مند هستند ولی از مسئولان انتظار دارند با مفاصد اقتصادی که تیشه به ریشه انقلاب می زند قاطعانه برخورد شود.
حجت الاسلام و المسلمین محمدنقی لطفی اظهار داشت: مبارزه بی‌امان و قاطع با تهاجم اقتصادی دشمن اصلی‌ترین مطالبه مردم از دولتمردان است.
وی، با بیان اینکه عامل اصلی بیشتر مشکلات به وجود آمده، سوء مدیریت و سیاست‌های غلط است و نه تحریم‌ها، ابراز کرد: عدم توجه به استفاده از ظرفیت‌های داخلی، سوء مدیریت، اشرافی گری و فاصله گرفتن دولتمردان از تفکر انقلابی و مدیریت جهادی رشد و تشدید مفاسد اقتصادی، رانت‌ خواری، سبب اعمال سیاست‌های خصمانه و امیدواری رژیم آمریکا و کشورهای اروپایی شده است.
امام‌ جمعه ایلام، تصریح کرد: دشمن روباه ‌صفت با دستکش مخملی 2 هدف مهم و راهبردی مهندسی فروپاشی و ساماندهی و سازمان‌دهی جریانات معاند و محارب و تروریست را علیه ملت و نظام اسلامی در دستور کار خود قرار داده است.

**شهرکرد
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با تاکید بر تغییر در تیم اقتصادی دولت دوازدهم گفت:تیم اقتصادی دولت باید متشکل از افراد انقلابی و جهادی باشد.
حجت الاسلام محمد علی نکونام افزود: جمهوری اسلامی ایران و نظام انقلاب یک نعمت است و این نظام امروز نیازمند مسوولان و انسان های کارآمد است.
وی تصریح کرد: امروز مدیران انقلابی، جهادی و اثر گذار نیازمند اقتصاد کشور است و رئیس جمهوری به دنبال تغییر و تقویت تیم اقتصادی دولت باشد.
نکونام افزود:مقام معظم رهبری از چندین سال پیش در خصوص جنگ اقتصادی دشمن هشدار داده بودند و بر اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی برای مقابله با توطئه اقتصادی دشمن تاکید داشتند.
وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی هنوز به صورت کامل اجرایی نشده است، افزود: برای مقابله با تهدیدات دشمن در شرایط کنونی، باید اقتصاد مقاومتی به صورت جدی و کامل در کشور اجرایی شود.

**زاهدان
امام جمعه موقت زاهدان گفت: حفظ وحدت و همبستگی میان مردم و مسئولان تنها راه حل برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور در این جنگ اقتصادی است.
حجت الاسلام ابراهیم حمیدی اظهار داشت: تکلیف مردم در شرایط کنونی هوشیاری، حفظ وحدت و یکپارچگی در جامعه است زیرا کشور امروز بیشتر از هرچیزی به وحدت و همبستگی میان مردم و مسئولان نیاز دارد.
وی افزود: با توجه به وضعیت فعلی اقتصاد کشور دشمن برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی از حربه اقتصادی استفاده می کند و با تبلیغات سوء و ایجاد بار روانی اقتصادی برای مردم می خواهد مردم را نا امید کنند تا اگر بار تحریم ها اثری بر زندگی مردم نداشته باشد بار روانی این مساله تاثیر خود را بگذارد.
امام جمعه موقت زاهدان گفت: مطالبات مردم به حق است و باید به گوش دولت و دلتمردان برسد اما درخواست مطالبات حتما نباید با اجتماع در خیابان ها صورت گیرد بلکه باید در فضایی آرام از طریق تریبون ها، محفل های قانونی، صدا و سیما، خبرنگاران، اصحاب رسانه و مطبوعات به گوش مسئولان برسد.

** رشت
نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت گفت: اقدامات خصمانه دولت آمریکا علیه ملت شریف ایران اسلامی محکوم به شکست است.
آیت الله رسول فلاحتی افزود: آمریکایی های عهد شکن، حرکت های موذیانه ای را علیه ملت غیور و ولایت مدار ایران اسلامی در زمینه های روانی، سیاسی و اقتصادی شروع کرده اند تا به خیال خام خود، این ملت مقاوم و ظلم ستیز را به زانو درآورند.
وی ادامه داد: ملت ایران نگاهشان به رهنمودهای رهبری است و بدون شک، تیر دشمنان انقلاب و نظام اسلامی به سنگ خواهد خورد.
امام جمعه رشت با اشاره به مواضع قاطعانه رئیس جمهوری در برابر اقدامات خصمانه آمریکا اظهار داشت: لازم است رسانه ها مواضع ایشان را آنطور که شایسته است، مورد حمایت قرار دهند.
آیت الله فلاحتی اضافه کرد: آمریکایی های عهد شکن در حالی ایران را دعوت به مذاکره می کنند که خودشان، یک جانبه از یک پیمان بین المللی خارج شده اند؛ حال چه تضمینی وجود دارد که به تعهد خود عمل کنند.

** اردبیل
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: اینکه سازمان ملل، اروپا و مجامع بین المللی نسبت به فاجعه قتل عام کودکان یمنی ساکت هستند جای تاسف دارد.
آیت الله سید حسن عاملی افزود: آل سعود و آمریکا عصبانی از اینکه نمی توانند شبه نظامیان حوثی را شکست بدهند به همه جا حمله می کنند، به بیمارستان ها، مدارس، بازارها، عروسی ها و این هفته به اتوبوس حامل کودکانی که از کلاس قرآن از مسجد جامع صعده برمی گشتند حمله و 30 نفر از کودکان را قطعه قطعه کردند.
وی بیان کرد: انگار که این اطفال محکوم به مرگ هستند و باید مظلومانه کشته شوند و اینگونه دنیا با دو شیوه متفاوت مدیریت می شود.

**قم
امام جمعه موقت قم گفت: باید برای چیره شدن بر مشکلات اقتصادی، وحدت مسئولان و سران قوا حول محور ولایت شکل گرفته و عزم و اراده جدی برای تحقق سیاست ‌های اقتصاد مقاومتی وجود داشته باشد.
آیت الله سید محمد سعیدی با تاکید بر ضرورت اجرایی کردن سیاست ‌های اقتصادی مقاومتی افزود: باید مسئولانی به کار گرفته شوند که به اقتصاد مقاومتی اعتقاد داشته باشند و در این زمینه منویات رهبر معظم انقلاب را عملی کنند.
وی اظهار کرد: هیچ کس به ویژه مسئولان نباید تصور کرده و نباید چنین تبلیغ کنند که تحریم‌ های آمریکا دلیل اصلی اوضاع نابسامان اقتصادی و مشکلات اقتصادی مردم است.
وی خاطرنشان کرد: 40 سال است که از سوی آمریکا تحریم شده ‌ایم، ملت نشان داد که این تحریم ‌ها در برابر عزم، اراده و ایمانشان کارساز نبوده و نیست.
سعیدی، منشا نابسامانی‌ های اقتصادی و معضلات معیشتی مردم را ناشی از ضعف مدیریت اقتصادی برشمرد و افزود: عدم باورمندی به سیاست ‌های اقتصاد مقاومتی و گره زدن منافع ملی، امنیت ملی و گشایش ملی به بیگانگان از دیگر مشکلاتی است که باید برطرف بشود.

** یزد
نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد گفت: مسئولان به دور از گرایش های سیاسی و گروه گرایی فقط به دنبال حل مشکل اقتصادی مردم و مبارزه عملی با فساد اقتصادی در ابعاد مختلف آن باشند.
آیت الله محمدرضا ناصری یزدی با اشاره به اینکه بازی های سیاسی فقط به سود دشمنان خواهد بود، بر وجود بصیرت در برابر توطئه های استکبار جهانی تاکید کرد و افزود: مردم از مسئولان خدمت صادقانه و کار بی منت برای حل مسائل خود را تقاضا دارند.
وی ادامه داد: هدف دشمنان فقط ایجاد اختلاف بین نیروهای انقلابی درون نظام و رسیدن به اهداف شوم شان است ، بنابراین مردم و مسئولان در صفی واحد به دنبال تقویت نظام و تحقق اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی باشند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان یزد با تاکید مجدد مبنی بر اینکه مسئولان گروه گرایی را برای خدمت به مردم و نظام کنار بگذارند، تصریح کرد: مبارزه با گرانی در گرو همکاری مردم ، مسئولان و تلاش خالصانه است و برای حل مسائل قطعا باید بیش از گذشته با برنامه ریزی درست اقدام شود.

** بیرجند
امام جمعه موقت بیرجند گفت: جامعه امروز نیازمند امید است و در مسیر خواسته منافقان قرار گرفتن منجر به ایجاد ناامیدی در جامعه می شود.
حجت الاسلام غلامحسین نوفرستی افزود: فراخوان اجتماع مردمی در کف خیابان فتنه جدید دشمن است تا به صورت حساب شده در چهلمین جشن پیروزی انقلاب اسلامی، دست اندازی کنند.
وی تصریح کرد: مطالبه گری در کف خیابان جایگاه ندارد بلکه مشکلات مردم باید به صورت صحیح به مسئولان ارایه شود تا دشمن از روند اشتباه سوء استفاده نکند.
خطیب جمعه مرکز استان خراسان جنوبی اظهار داشت: مسئولان باید در موقعیت های مختلف هوشیار باشند تا کید دشمن ضربه ای به نظام وارد نکند.

** ارومیه
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با تبریک فرا رسیدن 17 مرداد، سالروز شهادت خبرنگار ایرنا در افغانستان و روز خبرنگار گفت: اصحاب رسانه شفاف سازی را در صدر برنامه های خود قرار دهند تا جلوی فساد در جامعه را بگیرند.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی افزود: ارزش خبرنگار در نزد خداوند متعال بسیار والاست و اصحاب رسانه با عملکرد صحیح خود می توانند نقشه های دشمنان و معاندان نظام را نقش برآب کنند.
وی ادامه داد: اطلاع رسانی صحیح و شفاف از عملکرد مسوولان باعث می شود مردم در جریان امور مملکت قرار گیرند و این امر از هر گونه فساد اداری جلوگیری می کند.
وی بیان کرد: امروزه مهمترین مسئله در کشور مبارزه با فساد است زیرا پیشرفت مملکت به مبارزه با فساد بستگی دارد.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی بیان کرد: مردم از فساد و ناعدالتی ناراحت هستند و در این بین مسوولان استانی و کشوری وظیفه رسیدگی قاطع به امورات فساد و خیانت را دارند.
حجت الاسلام والمسلمین قریشی بیان کرد: مسوولان باید چشم و دل پاک باشند تا جلوی فساد را بگیرند و کشور را در مسیر پیشرفت و آبادانی قرار دهند.

** تبریز
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به وجود مشکلات اقتصادی، ارز، گرانی و بیکاری در جامعه گفت: اغتشاش و اعتراض های خیابانی راه حل رسیدگی و حل این مشکلات نیست.
حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم افزود: بیشتر مطالبات مردم به حق بوده و مسوولان باید جدی تر از گذشته به این مطالبات پاسخ دهند.
وی اظهار داشت: همه مسوولان ذیربط به ویژه اقتصادی باید بیش از گذشته جدی تر برای رفع مشکلات و مبارزه با فساد تلاش کنند چرا که دشمن از اعتراض های خیابانی در برخی شهرها سواستفاده و موج سواری می کند و به دنبال تحقق اهداف خود برای ضربه زدن به منافع و امنیت ملی است.
امام جمعه تبریز با تاکید بر حفظ هوشیاری مردم به ویژه مردم قهرمان آذربایجان، یادآوری کرد: مردم این خطه همچنان که تاکنون هوشیاری و بصیرت خود را حفط کرده اند بعد از این نیز باید بیشتر هوشیار باشند.

**بجنورد
امام جمعه موقت بجنورد با اشاره به تلاش دشمن در سوء استفاده از فضای اقتصادی کشور گفت: مردم اجازه نمی دهند که دشمن به بهانه دلسوزی، از شرایط کنونی به نفع خود بهره برداری کند.
حجت الاسلام رحیم مهدوی پور اظهار داشت: مردم نمی گذارند فرصت طلبان به بهانه دلسوزی وضعیت اقتصادی، فضای زلال و امن را گل آلود و از آن، ماهی آرزو صید کنند.
وی با بیان اینکه دشمن با هر حربه علیه مردم متوسل می شود تا فضا را گل آلود کند گفت: دشمن باز هم آرزوی خود را به گور می برد زیرا ملت ما آگاه است و با بصیرت و با این هوشیاری چهل سال انقلاب را همراهی کرده اند.
امام جمعه موقت بجنورد گفت: اگر مردم با صبر و حوصله، وحدت را حفظ کنند، دولت هم با کمک مردم برای حل مشکلات تلاش کند، دستگاه قضا با برخورد قاطعانه و مقتدرانه جلوی قانون شکنان بایستد، باز هم بینی دشمن اسلام را به خاک می مالیم.

** اصفهان
نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان با اشاره به تهدیدهای بی اساس دشمنان نظام گفت: ما نباید با یک تهدید وحشت کنیم و این را باید بدانیم که اگر با هم متحد باشیم دنیای کفر حریفمان نخواهد شد.
آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد افزود: فکر نکنیم دشمنان آنقدر هم که خودشان می گویند قدرت دارند بلکه آن ها آن قدر ضعیف هستند که یک ماه است نتوانسته اند آتش جنگل های یکی از ایالت های خود را هم خاموش کنند.
وی بیان کرد: اشتباه در کار همه ممکن است رخ دهد و دولت هم در مباحثی مانند بازار ارز و طلا اشتباهاتی کرد اما اکنون با ارائه بسته ها و راهکارهایی وضعیت بهتر شده است و قیمت ها کمی پایین آمده که نشان دهنده این نکته است که همه این گرانی ها هم بخاطر تحریم ها نیست.

** مشهد
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: تفاوتی میان اروپا و آمریکا وجود ندارد زیرا هر دو دشمنان قسم خورده ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی هستند.
آیت الله سید احمد علم الهدی افزود: اروپا هم اکنون در حال دان ریختن است و هیچ تفاوتی با آمریکا ندارد. هر دو دشمنان قسم خورده انقلابند و تنها در روش رسیدن به اهداف خود با یکدیگر تفاوت دارند. منافع آمریکا و اروپا مشترک است و هر کدام بگونه ای به دنبال تامین منافع خود هستند.
وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی به خوبی شرایط امروز کشور را با شرایط دوران جنگ احزاب تشبیه کردند. امروز منافقانی هستند که بر مقاومت در برابر توطئه ها و نقشه های دشمنان خرده می گیرند.
امام جمعه مشهد گفت: عبرت، تجریه تاریخی و عملکرد آمریکا نشان داد که قابل اعتماد نیست. حدود سه سال پیش بود که مذاکره با آمریکا شد و همین است که امروز دلار با قیمت 30 هزار ریال به 100 هزار ریال رسید و برخی باز تاکید بر مذاکره دارند.

** کرج
امام جمعه موقت کرج گفت: دشمنان به دنبال ناامید کردن مردم از مهار مشکلات اقتصادی از سوی دولت هستند.
حجت الاسلام و المسلمین قادر محمدی افزود: در هفته های اخیر شاهد تلاطم و فراز و نشیب هایی در بازارهای اقتصادی سکه و ارز بودیم که باید به این جنگ اقتصادی دشمن توجه داشت، البته به این نکته نیز باید توجه کرد که جنگ تمام عیار اقتصادی باعث نشود تا هجمه فرهنگی دشمن غافل شویم.
محمدی گفت: افسار گسیختگی در افزایش قیمت برخی کالاها نشان داد جنگ روانی و مدیریت شده رسانه های خارجی در برخی از مواقع به موفقیت هایی دست یافته است.
وی اضافه کرد: یکی از منکرات اجتماعی غفلت از برنامه های دشمن است که مقام معظم رهبری بارها تاکید داشته اند، دشمنی ها را نباید فراموش کرد و ندانستن اینکه دشمن درسر چه دارد، غفلتی است که ما را از امکان دفاع محروم می کند.

** اهواز
امام جمعه اهواز گفت: دولت باید با کسانی که دست به احتکار زده و موجب ایجاد فساد اقتصادی شده اند مقابله کند.
آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری افزود: فساد اقتصادی از فساد سیاسی بدتر است.
وی ادامه داد: از مسئولان درخواست می کنیم کسانی که در تهران دست به احتکار زدند و نیز دلارهای دولتی را خوردند با آنها برخورد کنند.
امام جمعه اهواز همچنین با اشاره به سالروز پیوند ازدواج امام علی (ع) و فاطمه زهرا (س) گفت: ازدواج آسمانی این دو، در روز اول ذی الحجه در مدینه بوده که آن را گرامی می داریم.
آیت الله جزایری افزود: از جوانان می خواهیم در ازدواج به امام علی (ع) و فاطمه (س) اقتدا کنند و از فقر نترسند چرا که براساس قرآن منتظر نمانید و ازدواج کنید چراکه اگر فقیرید خداوند رزقتان را می رساند.

** اراک
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: ملت غیور و انقلابی ایران اسلامی با مقاومت و پایداری در برابر تهدیدها و فشارها، توطئه دشمنان را خنثی می کند.
آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی افزود: ملت مومن و انقلابی ایران اسلامی در 40 سال اخیر به دفعات از آرمان های نظام اسلامی در برابر توطئه های دشمنان حراست کرده و در شرایط کنونی نیز با مقاومت و بصیرت دشمنان را نامید می کند.
وی ادامه داد: هر ملت آزاده و ظلم ستیزی می تواند با الگوی مقاومت، از کیان خود دفاع کرده و دشمن را در نفوذ به خاک خود نا کام بگذارد، بنابراین در چنین شرایطی که شرق و غرب عالم علیه ایران اسلامی متحد شده اند الگوی مقاومت و ایثار باید سرلوحه امور آحاد جامعه به خصوص مسئولان قرار گیرد.
امام جمعه اراک اظهار داشت: مردم و مسئولان با مقاومت در برابر فشارهای دشمنان، وحدت و همدلی و بهره گیری از تمامی ظرفیت های اقتصادی می توانند کشور را در مسیر توسعه قرار داده و با کار و تلاش شبانه روزی در بسیاری ازنیازها به خودکفایی برسند.

**همدان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: برخی افراد با سوء استفاده از شرایط کنونی اقتصاد، با احتکار کالا به نظام، مردم و کشور از پشت خنجر و ضربه می زنند.
آیت الله غیاث الدین طه محمدی بیان کرد: محتکران جنس را با قیمت مناسب خریداری و احتکار کرده و پس از گران شدن کالا، جنس را چند برابر قیمت می فروشند این افراد هر چند سود زیادی کسب می کنند اما این درآمد نامشروع و حرام است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان ادامه داد: احتکار کالاهای اساسی و ارزاق مردم بسیار بدتر از دزدی و سرقت کالا است و محتکر در قیامت باید به تمامی افراد جامعه پاسخگو باشد.
آیت الله طه محمدی یادآوری کرد: پیشتر برای فرد بازاری کلاس کسب و کار حلال برگزار می شد اما هم اینک این نوع دوره ها حذف شده و هدف افراد از کسب و کار تنها کسب مادیات به هر قیمتی است.
عضو خبرگان رهبری گفت: عده ای چرا با احتکار کالا و گرانفروشی به بهانه نوسان قیمت در بازار به برادر و خواهر مومن و هموطن خود آسیب می زنند در حالیکه این نوع درآمد حرام و دزدی است.

**بوشهر
نماینده ولی فقیه و امام جمعه بوشهر گفت: مردم ایران با انقلاب هستند و از مسئولان خود نیز انقلابی فکر و عمل کردن را انتظار دارند.
به گزارش ایرنا، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: گله مندی مردم از قوای سه گانه یک جریان خانوادگی است که با هدایت های رهبر معظم انقلاب، تلاش مسئولان و برخورد قاطع با متخلفان برطرف می شود و دشمن نباید دراین شرایط موج سواری کند.
وی بیان کرد: دشمن تصور نکند این گله مندی مردم اعتراض به اصل نظام جمهوری اسلامی است بلکه اعتراض به عملکرد برخی مسئولان است که باید آنان نیز خود را اصلاح و در خدمت مردم باشند.
وی یادآور شد: مردم از گرانی های کاذب که بیشتر به قشر متوسط جامعه فشار وارد می کند ناراحت هستند و مسئولان با نظارت قیمتها را متناسب با زندگی مردم تنظیم کنند.
امام جمعه بوشهر گله مندی مردم را از بی برنامگی ها، نبود نظارت کارآمد، نبود برخورد بازدارنده با متخلفان، سوء مدیریت، کمبودها و نارسائی ها در بخش های مختلف عنوان کرد.
وی بر ضرورت برخورد انقلابی مسئولان قوای سه گانه با فقر، فساد و تبعیض تاکید کرد.
تهرام/ 1200

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال