یک مرجع دینی عراق؛

ایران و عراق مراقب اختلاف افکنی ها باشند

بغداد - ایرنا - آیت الله 'سید محمدتقی مدرسی' از مراجع دینی عراق هشدار داد عده ای بدنبال اختلاف افکنی میان دو ملت ایران و عراق هستند که در این زمینه باید مراقب بود.

به گزارش ایرنا، آیت الله مدرسی روز جمعه با صدور بیانیه ای درخصوص رویدادهای اخیر گفت: عده ای بصورت مشکوک درحال تلاش برای اختلاف افکنی میان مردم عراق و برادرانشان در جمهوری اسلامی هستند.
وی درعین حال تاکید کرد پیوند میان ملت عراق با برادران ایرانی خود بالاتر از این گونه دسیسه هاست و ما هرگز کمک هایی که برادرانمان در ایام دشواری مبارزه با تروریسم و نیز شرایط بد اقتصادی به ما ارائه دادند، فراموش نخواهیم کرد.
این مرجع دینی گفت بیشتر کشورهای مهم جهان از جمله برقی قدرت های جهانی و کشورهای همسایه مانند ترکیه، پاکستان و نیز لبنان و سوریه محاصره اقتصادی را غیرقابل قبول دانسته اند.
آیت الله مدرسی تاکید کرد ملت عراق بر اساس منافع عالی خود بطور قطع در کنار ملت ایران خواهد ایستاد و اهل خیانت نخواهد بود.
وی درعین حال ابراز امیدواری کرد که مشکل جدید پیش روی ایران گذرا باشد و بزودی رفع شود.
این مرجع دینی در عراق همچنین در اشاره به اعتراضات اخیر مردم در عراق به ضعف خدمات عمومی، تاخیر درتشکیل دولت جدید را اشتباه خواند و خواستار توجه به مطالبات مردم شد.
مدرسی همچنین از اقدامات اخیر در دولت عراق برای مبارزه با فساد قدردانی کرد.
صدور بیانیه آیت الله مدرسی درحالی است که عراق در سه روز گذشته صحنه واکنش به اظهارات اخیر حیدرالعبادی نخست وزیر این کشور در خصوص اقدام ضد ایرانی ترامپ است.
وی که به زودی دوره اش به پایان می رسد در کنفرانس هفتگی خود سه شنبه گذشته گفت که 'عراق با تحریم های آمریکا علیه ایران همراهی نمی کند اما به خاطر منافع ملت عراق ناچار به پایبندی است' این موضع بلافاصله مورد انتقاد شدید و گسترده در داخل عراق قرار گرفت.
خاورم*4*380**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال