عضو ارشد جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین:

برخی دولت های عربی از پشت به فلسطینیان خنجر زدند

بیروت - ایرنا - «علی فیصل» از مقام های ارشد جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین در گفت و گو با ایرنا با انتقاد شدید از تلاش برخی کشورهای عربی برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، این اقدام را از پشت خنجر زدن به فلسطینیان و سال ها مبارزات آنها دانست.

به گزارش ایرنا، وی عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را خدمت مجانی به این رژیم، گناهی نابخشودنی و نادیده گرفتن سال ها رنج مبارزان فلسطین و هزاران اسیر در بند این رژیم دانست.
اشاره این فعال فلسطینی به گزارش هایی است که در ماه های اخیر درباره نزدیک شدن روابط برخی کشورهای عربی بویژه عربستان سعودی و امارات با رژیم صهیونیستی منتشر شده است.
فیصل گفت: شهدا و همه مجروحان و اسرای فلسطینی به این رژیم ها که مشغول عادی سازی روابطشان با اسرائیلی ها هستند، می گویند که ما مقاومت کردیم و شما پوششی برای جنایت های آنان شدید و یک نظام امنیتی منطقه ای جدید را به ریاست رژیم اسرائیل برای مقابله با دشمن فرضی و ساختگی یعنی ایران و مقاومت و ملت فلسطین بنا کردید.
این فعال فلسطینی، اخراج سفیران اسرائیل از کشورهای عربی و اسلامی و بستن سفارت های رژیم صهیونیستی را یکی از راه هایی دانست که برای حمایت از ملت فلسطین و تحریم رژیم صهیونیستی بسیار حائز اهمیت است.
عضو دفتر سیاسی جبهه دموکراتیک فلسطین، تلاش برای لغو همه توافقنامه ها از «کمپ دیوید» و «اسلو» تا «وادی عربه» را که با رژیم صهیونیستی امضا شده است، ضروری عنوان کرد، چرا که به گفته وی این توافقنامه ها نمونه ای آشکار از عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی است.

**جنایت قرن
فیصل طرح سازش آمریکا برای پایان دادن به مساله فلسطین موسوم به «معامله قرن» را «جنایت قرن» توصیف کرد که طی آن برای تامین امنیت رژیم اسرائیل از جیب مردم فلسطین و حقوق آنان هزینه می شود.
عضو دفتر سیاسی جبهه دموکراتیک فلسطین، با بیان اینکه تصویب قانون موسوم به «کشور خلق یهود» در پارلمان رژیم اشغالگر «کنست» یکی از گام های معامله قرن است، گفت: این طرح قصد دارد بگوید این سرزمین وطن تاریخی یهودیان است و از این طریق فلسطینیان باقی مانده در این سرزمین را اخراج و راه را برای بازگشت آوارگان فلسطینی سد کند.
وی افزود: هدف دیگر این قانون این است که باز هم یهودیان را از سراسر جهان به سرزمین های اشغالی جذب کند و مانع تشکیل دولتی حتی کوچک به نام فلسطین شود و قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت بشناسند.
فیصل خاطر نشان کرد: طرح آمریکایی و صهیونیستی فقط فلسطین و ملت آن را هدف قرار نمی دهد، بلکه به همه ملت های عربی و اسلامی، و امنیت و ثبات منطقه و جهان ضربه می زند.
عضو ارشد جبهه دموکراتیک فلسطین راه مقابله با طرح معامله قرن را مقاومت دانست و گفت: اثبات شده که این راه، کوتاه ترین راه برای مبارزه در برابر طرح های آمریکا و اسرائیل است. باید تلاش هایمان را در چارچوب جبهه واحد مقاومت یکی کنیم؛ از جمهوری اسلامی ایران تا مقاومت لبنان و مقاومت فلسطینی، و تا هر جایی که آزاده ای در این جهان است، ملت های عربی و اسلامی باید در کنار جبهه مقاومت، به مبارزه بپردازند.
وی یکی دیگر از راه های مقابله را تحریم و بایکوت رژیم صهیونیستی در سطح منطقه و جهان دانست.
پس از روی کار آمدن «دونالد ترامپ» به عنوان رئیس جمهوری آمریکا، واشنگتن طرحی را برای ایجاد سازش میان صهیونیست ها و فلسطینیان مطرح کرد که به معامله قرن مشهور شد. بر اساس این طرح، قدس پایتخت دولت جعلی اسرائیل است، و دهکده ای با نام «ابودیس» در حوالی قدس اشغالی قرار است پایتخت کشور مستقل فلسطینی باشد. کشوری که دو پاره است و بخشی از آن در کرانه باختری رود اردن واقع شده و بخشی هم در غزه.
در همین راستا، پارلمان رژیم صهیونیست کمتر از یک ماه پیش، قانونی را به تصویب رساند که سرزمین فلسطین را با نام جعلی اسرائیل می شناسد، و آن را کشور یهودیان می داند. در این قانون، حق رأی، و حتی زبان رسمی از بیش از یک و نیم میلیون عرب که در سرزمین های اشغالی زندگی می کنند و تابعیت رژیم صهیونیستی را پذیرفته اند، دیگر به رسمیت شناخته نمی شوند.
خاورم**387**2054*شبس*1613

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال