استاد دانشگاه قطر:

تلاش های آمریکا علیه ایران شکست خورده است

تهران -ایرنا-«علی الهیل» استاد علوم سیاسی دانشگاه قطر در گفت وگو با اسپوتنیک عربی درخصوص تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران گفت: ایران اکنون بزرگترین بازیگر در معادلات خاورمیانه به شمار می رود و گزینه های زیادی برای پاسخ به تحریکات آمریکا دارد.

به گزارش اسپوتنیک، الهیل افزود: ایران نقش فعالی در منطقه خاورمیانه دارد و کنترل تنگه هرمز در اختیار این کشور است و یک قدرت پویا در جهان امروز محسوب می شود.
وی اضافه کرد: اینکه رئیس جمهوری آمریکا برای گفت وگو با مسئولان ایرانی بدون هیچ پیش شرط اعلام آمادگی کرد، در واقع قصد داشت تا ایرانی ها را ارزیابی و امتحان کند.
این کارشناس مسائل سیاسی گفت: درخواست دونالد ترامپ برای گفت وگو با مقامات ایرانی، سعودی ها و اماراتی ها را که ترامپ پول زیادی از آن ها گرفته بود، ناامید کرد.
الهیل ادامه داد: در مقابل پاسخ ایران به درخواست ترامپ برای مذاکره، وی را آشفته کرد و این حاکی از آن است که برخلاف برخی تصورات، ایران گزینه های زیادی در اختیار دارد.
وی گفت: هدف از لابی گری امارات متحده عربی، عربستان سعودی و آمریکا علیه ایران تلاش برای ایجاد ناآرامی در این کشور است.
الهیل همچنین گفت: کویت و سلطنت عمان سرمایه گذاری با چین را آغاز کردند و کشور قطر نیز در ادامه در مسیر این دو کشور برای رهایی از سیطره آمریکا گام برخواهند داشت.
شبک**9365**1392

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال