سوریه حمله ائتلاف سعودی به دانش آموزان یمنی را محکوم کرد

دمشق- ایرنا-وزارت امور خارجه سوریه حمله هواپیماهای ائتلاف سعودی به اتوبوس حامل دانش آموزان در صعده یمن را که 50 کشته و 77 زخمی برجای گذاشت به شدت محکوم کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری سوریه (سانا)، مقام وزارت خارجه سوریه پنجشنبه شب گفت: جمهوری عربی سوریه با شدیدترین عبارات، جنایت زشت و فجیعی را که رژیم آل سعود در حق کودکان یمنی در صعده مرتکب شده محکوم می‌کند.
وی که نامش فاش نشده است، افزود: این جنایت فجیع وهابی سعودی در حق فرزندان یمن، پرده از ماهیت وحشیانه و خونریز این رژیم سرکش برمی‌دارد.
این مقام سوری اظهار داشت: مسئولیت این جنایت متوجه کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس و فرانسه است که رژیم سعودی را به ابرازهای قتل و کشتار تجهیز کرده‌اند.
وی بیان کرد که سوریه ضمن تسلیت به خانواده های این قربانیان، همدردی و همبستگی خود را با مردم یمن ابراز می دارد و آرزومند بهبودی هرچه سریعتر زخمی های این حمله تروریستی است.
یک هفته پس از جنایت حمله به بیمارستانی در یمن، منابع یمنی خبر دادند که بمباران روز پنجشنبه یک اتوبوس حامل کودکان در شهر ضحیان استان صعده 50 کشته و 77 زخمی در پی داشته که عمده این افراد کودکان هستند.
به گزارش ایرنا، ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی به یمن، ادعا کرد که این حمله کسانی را هدف قرار داده است که شب گذشته با حمله موشکی به «جازان» به غیرنظامیان حمله کردند.
وی با بیان اینکه حمله به مراکز پرتاب موشک های بالستیک حوثی ها، اقدامی مشروع و مطابق قواعد عرفی است، ارتش و کمیته های مردمی یمن را متهم کرد که از کودکان به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند.
کتمان کردن حقیقت از سوی مقام نظامی سعودی درحالی است که شبکه های خبری جهان حمله هواپیماهای ائتلاف به یک اتوبوس حامل کودکان یمنی در صعده (شمال) را پوشش دادند و اعضای صلیب سرخ جهانی نیز که در محل حضور دارند، وقوع این حمله را تایید کرده اند.
شبک**خاورم**8005**1392

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال