عراق: با تحریم های ضد ایرانی همراهی نخواهیم کرد

بغداد - ایرنا - 'حیدرالعبادی' نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق گفت که کشورش با تحریم های ضد ایرانی آمریکا همراهی نخواهد کرد.

به گزارش ایرنا، العبادی عصر سه شنبه در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی خود و در بیان موضع رسمی کشورش در قبال تحریم های آمریکا علیه ایران، بر این نکته تاکید کرد.
نخست وزیر عراق درعین حال گفت ما بعنوان دولت عراق وظیفه حمایت از کشور و ملت خود را داریم.
العبادی گفت دولت عراق مخالف تحریم های بین المللی است و خود نیز تجربه آن را داشته که به تضعیف کشور و مردم عراق منجر شده است.
وی تاکید کرد بغداد با تحریم های ضد ایرانی آمریکا مخالف است و آن را ظالمانه می داند در عین حال پایبند اداره کشور و امور مردم خود خواهد بود.
درهمین حال 'فواد معصوم' رئیس جمهوری عراق نیز ساعتی پیش تاکید کرد که پایبندی به تحریم های آمریکا علیه ایران برای کشورش دشوار است.
وی در بخشی از گفت وگوی تفصیلی به شبکه تلویزیونی الحره که قرار است بزودی از این شبکه منتشر شود، گفت شرایط عراق و ماهیت روابطی که با ایران دارد، التزام این کشور به اجرای تحریم هایی که واشنگتن بر تهران تحمیل کرده است را دشوار خواهد کرد.
معصوم افزود عراق در درگیری های جاری نباید در یک طرف مقابل طرف دیگری قرار گیرد.
دولت آمریکا سالهاست در اقداماتی یکجانبه کشورهای مخالف سیاست های مداخله جویانه اش را مورد تحریم قرار می دهد و سایر کشورها را نیز وادار می کند به این تحریم های ظالمانه تمکین کنند در غیر این صورت با تحریم های دیگری مواجه می شوند.
اتحادیه اروپا، روسیه و چین و بسیاری دیگر از کشورها در هفته های اخیر مخالفت صریح خود را با تحریم های یکجانبه آمریکا اعلام و بر ضرورت پایبندی و اجرای برجام تاکید کرده اند.
خاورم*4*380**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال