رسانه های عراق: روحانی مذاکره همراه با تحریم را بیهوده خواند

بغداد – ایرنا – رسانه های عراق سخنان 'حسن روحانی' رئیس جمهوری اسلامی ایران را در مورد مذاکره با آمریکا به طور گسترده ای بازتاب دادند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، خبرگزاری المعلومه در بازتاب سخنان رئیس جمهوری اسلامی ایران در تیتر یک خود آورده است: آمریکا به دنبال آشوب است و مذاکره با آمریکا بی فایده خواهد بود.
خبرگزاری بسیاری همچون السومریه نیوز، المسله، الفرات و الغدپرس با تیتر 'مذاکره با آمریکا با وجود تحریم ها بی فایده است' به سخنان روحانی پرداختند و بر صداقت جمهوری اسلامی را در مبادلات تجاری و تعهدات خود تاکید کردند.
'بغداد الیوم' دیگر رسانه عراقی، امروز با انتخاب عنوان 'موافقت ایران در مذاکره با آمریکا در صورتی که به برجام باز گردد'، نوشته است: حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در گفتگوی تلویزیونی خود از باز بودن درهای مذاکره ایران با آمریکا در صورت بازگشت به برجام خبر داد.
رسانه اسرار مدیا نیز در تیتر خود از زبان روحانی نوشت: آمریکا در صورتی که ایران را تحریم کند، پشیمان خواهد شد.
این رسانه علاوه بر این، بر محور تاکید جمهوری اسلامی ایران را بر باور خود به دیپلماسی، بی اعتمادی ایران به آمریکا و تبلیغاتی نامیدن سخنان ترامپ، سخنان دکتر روحانی را بازتاب داد.
همچنین خبرگزاری های السیاسه نیوز، الغدیر و النبا و شبکه های تلویزیونی العراقیه نیوز، العهد و الاباء از دیگر رسانه های عراقی هستند که سخنان رئیس جمهوری ایران را بصورت برجسته بازتاب دادند.
خاورم*10*380**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال