دبیر کل حزب موتلفه اسلامی:

چوب لای چرخ دولت گذاشتن کار سخیفی است

تهران- ایرنا- دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: چوب لای چرخ دولت گذاشتن کار سخیفی است و از رئیس جمهوری که با رأی اکثریت مردم انتخاب شده و با تنفیذ رهبری مشروعیت پیدا کرده است، باید پشتیبانی کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محمدنبی حبیبی عصر دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار افزود: ضرورت پشتیبانی اصولی از دولت موجب نمی شود که از نقاط ضعف دولت چشم پوشی کنیم.
حبیبی اضافه کرد: اگر چه بنایمان پشتیبانی اصولی از دولت است اما تیم اقتصادی دولت را ناموفق می دانیم.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اظهار داشت: بخشی از نابسامانی امروز، به نظام اقتصادی کشور برمی گردد و بخش دیگر آن به مجریان اقتصادی، بنابراین باید تغییر قابل توجهی در تیم اقتصادی دولت اتفاق بیفتد. باید به رئیس جمهوری کمک کرد تا با تیم اقتصادی جدید مشکلات پیش رو را حل کند.
دبیرکل حزب موتلفه در پاسخ به پرسشی درباره همکاری حزب موتلفه با دولت گفت: وقتی روحانی در دور اول ریاست جمهوری با اکثریت آرا انتخاب شد حزب موتلفه درخواست ملاقات کرد. گفتیم که شما نامزد ما نیستید اما آماده هستیم که از ظرفیت های حزب موتلفه برای کمک به دولت استفاده کنید، ولی تاکنون حتی به یک نامه ما هم پاسخ داده نشد.
حبیبی در پاسخ به سوالی درباره فعالیت‌های جبهه مردمی نیروهای انقلاب، گفت: من عضو شورای مرکزی جمنا هستم و در تمام جلسات شرکت می کنم. معتقدم تشکیلات جمنا توانست ظرفیتی فراهم کند و در آن مقطع تلاش موفقی برای جمع کردن نیروهای انقلاب انجام شد، سیاست ما این بود که از پیش آمدن یک ظرفیت جدید استقبال کنیم و حتی بتوانیم به آنها کمک کنیم و نسبت به آنها بی تفاوت نبودیم.
وی در پاسخ به سوالی درباره نامه رئیس جمهوری به رئیس مجلس در خصوص سوال نمایندگان از وی گفت: روحانی کار زشت احمدی نژاد را تکرار نکند چرا که تکرار بگم بگم ها برای مردم کار درستی نیست.

* برای مصون ماندن از تحریم ها سیاست های اقتصاد مقاومتی را اجرا کنیم
سیدمصطفی میرسلیم، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی نیز در این نشست گفت: نظام جمهوری اسلامی از بهمن 1392 بدعهدی آمریکا را پیش بینی می کرد و برای مصون ماندن از آثار کینه توزی آمریکا و سست عنصری اروپایی ها، سیاست های اقتصاد مقاومتی را ابلاغ کرد بنابراین باید سیاست های اقتصاد مقاومتی را کامل اجرا کنیم چرا که اعمال تحریم ها به سال 85 بر می گردد اما با روی کار آمدن رئیس جمهوری جدید آمریکا، تحریم ها شکل جدیدی به خود گرفت.
وی با اشاره به خروج آمریکا از برجام و تحریم های همه جانبه اقتصادی علیه ایران افزود: ستاد ویژه ای در وزارت خزانه داری آمریکا تقویت شد که در آن ستاد، از تمام ابزارهایی که در طول 12 سال گذشته استفاده کردند و کارایی آن ها را به اثبات رسانده بودند، برای اثربخشی تحریم های جدید، مورد استفاده مجدد قرار دادند.
میرسلیم افزود: توقع ما از اصحاب رسانه این است از شگردهای دشمن مانند تهدیدها، شایعه پراکنی ها و تطمیع غفلت نکند و نسبت به این شگردها انفعال وجود نداشته باشد. باید در جهت خنثی کردن این شگردها هوشیارانه عمل شود تا روحیه عمومی تقویت شود.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ترساندن مردم با تهدید تحریم ها و تضعیف روحیه آنها، شایعه کردن شرایط جنگ، سست کردن اعتماد مردم به نظام با بدنام کردن مسئولان کشور، مطرح کردن موضوع دروغین مذاکره بی قید و شرط برای تطمیع کسانی که به سازش گرایش دارند، ایجاد اختلافات داخلی و متزلزل کردن حاکمیت از شگردهای به کارگرفته شده توسط دشمن عنوان کرد.
میرسلیم در پاسخ به سوالی درباره حضور رئیس جمهوری در مجلس گفت: اگر روحانی از ظرفیت حضور در مجلس استفاده کند، شرایط مناسبی برای افزایش اعتماد مردم به وجود می آورد و مشارکت خوبی در حل مشکلات فراهم می آورد.
وی به گفت و گوی امشب روحانی با مردم اشاره کرد و گفت: من صحبت کردن مستقیم رئیس جمهوری را با مردم ضروری می دانم.
میرسلیم در پاسخ سوال خبرنگاری که پرسید اگر شما امروز به جای روحانی رئیس جمهوری بودید چه اقداماتی برای برون‌رفت از مشکلات انجام می دادید، گفت: قطعا اگر ما رأی می‌آوردیم به لحاظ توجه به مبانی اعتقادی مملکت را بهتر اداره می‌کردیم.
رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی افزود: دولت باید خود را فدای منافع مردم کند و تنها در این شرایط است که گرفتاری‌های مردم کاهش پیدا می‌کند. تا زمانی که بخشی از نمایندگان و دولتی ها زد و بندهایی با هم دارند و در برخی بخش‌های نظارتی فساد و رشوه خواری وجود دارد، مشکلات کشور حل نمی‌شود.
وی درباره مشکلات بازار ارز و سکه هم گفت: مشکلات ارزی ناشی از اقدامات فردی نیست و مجموعه اقدامات هماهنگ موجب این وضعیت شده است. این مشکلات شبکه‌ای است و فردی نیست بنابراین قوه قصاییه باید در برخورد با فساد تسریع کند.

* مشکلات نباید اقتدار کشور را دچار مشکل کند
در ادامه اسدالله بادامچیان، نایب رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه گفت: خبرنگاران باید در خدمت مردم باشند و امروز که با معضل اجتماعی رو به رو هستیم جامعه خبرنگاری رسالت ویژه ای برعهده دارد.
وی با بیان پیشنهاد ترامپ برای مذاکره بی قید و شرط با ایران، گفت: به اشتباه نگوییم که ترامپ از موضع قدرت و ما از موضع ضعف دنبال مذاکره هستیم. دشمن در وضعیت سخت اقتصادی فعلی با جنگ روانی و خبرهای دلسرد کننده در پی بزرگنمایی مشکلات است. نباید مشکلات داخلی موجب شود که اقتدار کشور دچار آسیب شود.
بادامچیان افزود: امروز نظام جمهوری اسلامی آنچنان در منطقه حضور مقتدرانه دارد و ترامپ با لجاجتی که دارد نیاز به مذاکره با ما دارد.
وی با طرح این سوال که اگر آمریکا نیاز به ما ندارد چرا می خواهد مذاکره کند گفت: ترامپ با زبان تهدید جلو آمد، مردم و مسئولان جوابش را دادند، بعد از آن پیشنهاد بی قید و شرط مذاکره را عنوان کرد بنابراین باید بدانید که طرح مذاکره با ایران، نیاز ترامپ به ایران است پس آن را بر عکس نشان ندهیم.
بادامچیان یادآور شد: اگر کسانی نتوانستند کشور را درست اداره کنند خودشان صادقانه کنار بروند.
وی درباره طرح سوال از رئیس جمهوری در مجلس گفت: چرا حقایق را تا به حال بیان نکردید که گفتید می آیید حقایق را بگویید. دولت را مردم برای اداره جامعه انتخاب می کنند. اگر قیمت ارز و سکه بالا می رود دست کیست؟ اگر جنس در گمرک ترخیص نمی شود، دست کیست؟ دولت باید این موارد مبارزه با فساد را اجرا کند.
سیام**3061**3202**1058 * 3063

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال