10هزار لیتر سوخت قاچاق در آبهای جزیره کیش کشف و ضبط شد

کیش - ایرنا - جانشین پایگاه دریابانی کیش از توقیف یک لنج صیادی که قصد داشت 10 هزار لیتر سوخت گازوئیل را به خارج مرزهای آبی کشور منتقل کند، خبر داد.

سرهنگ ' علی اصغر جمالی ' روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ماموران پست کنترل صیادی پاسگاه بندرگاه کیش روز یکشنبه گذشته در حین بازرسی و کنترل شناورها، به یک فروند لنج صیادی مشکوک می شوند.
وی اظهار داشت: پس از بررسی های اولیه شناور مقدار قابل توجهی سوخت گازوئیل کشف شد و با توجه به محرز شدن سوخت قاچاق و بررسی دقیق تر از این شناور، تعدادی مخزن پر از گازوئیل در قسمت خن شناور مشاهده شد.
سرهنگ جمالی با اشاره به دستگیری چهار نفر خدمه این شناور گفت: شناور مذکور برای سیر مراحل قانونی در اسکله کیش توقیف و پرونده ای در این باره تشکیل و تحویل پلیس آگاهی گردید.
جانشین پایگاه دریابانی کیش پدیده قاچاق را یک عمل خلاف شرع و ضربه به اقتصاد ، هویت ملی و برنامه ریزی کشور عنوان و اظهار داشت: اگر امروز در مرزها با این پدیده به شدت مقابله نشود، زمینه ساز تضعیف تولید داخلی و ترویج اشتغال ناسالم خواهد بود .
جانشین پایگاه دریابانی کیش با تاکید بر برقراری نظم و امنیت آب های سرزمین ایران اسلامی و برخورد جدی با قاچاقچیان، خاطرنشان کرد: سال گذشته نیز 26 هزار لیتر سوخت قاچاق در آبهای جزیره کیش کشف و ضبط شد.
جزیره کیش با مساحت 91.5 کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 40 هزار نفر در 18 کلیومتری کرانه جنوبی ایران در محدوده شمالی آب های نیلگون خلیج فارس واقع است.
6993

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال