معاون فناوری اطلاعات و مدیرکل امور اداری ایرنا منصوب شدند

تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با صدور احکام جداگانه ای، «وحید رافع» را به عنوان «معاون مهندسی و فناوری اطلاعات» و «غلامرضا نعمتی قمصری» را به عنوان «مدیرکل امور اداری و پشتیبانی» خبرگزاری رسمی کشور منصوب کرد.

سیدضیاء هاشمی امروز یکشنبه در مراسم معارفه مدیران جدید ایرنا با تبیین جایگاه علم و فناوری در پیشرفت رسانه ها و حفظ کرامت کارکنان گفت: «همانطور که بهره گیری از علم و فناوری برای پیشرفت جامعه و بویژه رسانه ها مهم است، رعایت اخلاق و حفظ حرمت و کرامت همکاران اهمیتی دو چندان دارد.»
وی تصریح کرد: هیچکس حق ندارد حتی بخاطر مصالح سازمانی، حرمت همکاران را خدشه دار کند و این امر هیچ منافاتی با جدیت و قاطعیت در انجام کارها ندارد.
مدیرعامل ایرنا، تقویت اعتماد اجتماعی را وظیفه اصلی رسانه ها بویژه در شرایط امروز کشور دانست و اظهارداشت: ما به عنوان رسانه باید بتوانیم اعتماد، ابتکار و پذیرش را در جامعه ارتقا دهیم.
وی، فعالیت خبری را جزو کارهای سخت برشمرد که «باید همراه با مجاهده، نیت پاک و خالصانه باشد و به تقویت اعتماد اجتماعی، وحدت ملی و انسجام جامعه کمک کند.»

* انتظارات مدیرعامل از مدیران جدید
هاشمی در حکم انتصاب رافع به عنوان معاون مهندسی و فناوری اطلاعات ایرنا از وی خواسته است« با برنامه ریزی مناسب، به کارگیری دانش روز دنیا در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و بهره گیری از توان و ظرفیتهای درون و برون سازمانی در زمینه تدوین برنامه توسعه حوزه مهندسی و فناوری اطلاعات، اصلاح فرایندهای مرتبط، به روزرسانی نرم افزاری و سخت افزاری سازمان و ارتقای توان ایرنا در حوزه فنی منطبق بر برنامه راهبردی خبرگزاری» اقدام کند.
مدیرعامل ایرنا همچنین «تعامل سازنده و فراگیر میان بخشهای مختلف سازمان» را موجب ارتقای شأن رسانه ای و جایگاه حرفه ای ایرنا دانست.
رافع، 40 ساله و دارای مدرک دکترا در رشته نرم افزار کامپیوتر از دانشگاه علم و صنعت است و عضو هیات علمی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه اراک وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به شمار می رود.
او با حکم مدیرعامل ایرنا، جایگزین مهندس «علی رضا هژبری» شد که از حدود سه سال پیش، مسئولیت هدایت معاونت مهندسی و فناوری اطلاعات خبرگزاری رسمی کشور را بر عهده داشت.
هاشمی در حکم انتصاب غلامرضا نعمتی به عنوان مدیرکل جدید امور اداری و پشتیبانی خبرگزاری جمهوری اسلامی نیز خواستار «اهتمام ویژه برای اصلاح و تسهیل فرایند انجام امور در حوزه اداری و پشتیبانی سازمان با تاکید بر ارتقای منزلت و کرامت همکاران ارجمند و تعامل مستمر و سازنده با سایر بخشهای ایرنا و نیز سازمان امور اداری و استخدامی کشور به منظور شناسایی ظرفیتها و بهره مندی مناسبتر از قوانین و مقررات برای ارتقای جایگاه و مزایای کارکنان» ایرنا شده است.
نعمتی، 46 ساله، دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت برنامه ریزی و از مدیران باسابقه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه های اداری و پشتیبانی است.
او با حکم هاشمی، جایگزین «سیدابوالفضل بنی حسینی» شد که از 7 سال پیش مسئولیت اداره کل امور اداری و پشتیبانی ایرنا را در اختیار داشت.
ایرنا، خبرگزاری رسمی دولت جمهوری اسلامی ایران است که از سال 1313 خورشیدی در زمینه اطلاع رسانی فعالیت می کند. این سازمان که اکنون 83 سال از عمر آن می گذرد، تا سال 1360 «خبرگزاری پارس» نام داشت اما پس از آن، با مصوبه مجلس شورای اسلامی به «خبرگزاری جمهوری اسلامی» تغییر نام داد.
این خبرگزاری بر اساس حروف اختصاری نام خود به زبان انگلیسی، با عنوان «ایرنا» هم شهرت دارد.
ایرنا در درون کشور هم اکنون در 31 مرکز استان و 24 شهرستان نمایندگی مصوب سازمان امور اداری و استخدامی دارد و در 428 شهرستان دیگر با استفاده از خبرنگار آزاد، فعالیت خبری خود را انجام می دهد.
این خبرگزاری در حال حاضر در 22 کشور در نقاط مختلف جهان هم نمایندگی دارد که از این تعداد، 15 کشور در قالب دفتر نمایندگی (خبرنگار اعزامی) و در 7 کشور به صورت خبرنگار محلی فعالیت می کند.
فرآورده های خبری ایرنا علاوه بر سایت، در شبکه های مختلف اجتماعی و به 9 زبان شامل فارسی، انگلیسی ، عربی ، اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی ، ترکی استانبولی ، اردو و روسی منتشر می شود.
فراهنگ ** 1551 ** 9053

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال