توکلی در نامه ای به کمیسیون آموزش مجلس:

مصوبه شورای آموزش موجب تضییع حقوق دانش آموزان است

تهران-ایرنا- رییس هیات مدیره سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه ای به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خواستار تجدید نظر در مصوبه اخیر شورای آموزش و سنجش کشور شد و تاکید کرد: این مصوبه می تواند تضییع حقوق دانش آموزان را بدنبال داشته باشد.

براساس مصوبه شورای آموزش و سنجش کشور که از سال تحصیلی آینده به اجرا در می آید سوابق تحصیلی و نمرات دوران دبیرستان دانش آموزان در کنکور تأثیر قطعی خواهد داشت.
در بخشی از نامه احمد توکلی خطاب به اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس آمده است: «در مصوبه اخیر شورای آموزش و سنجش کشور، تأثیر مثبت نمرات یک سال دبیرستان (متوسطه دوم) دانش آموزان به تأثیر قطعی بدل شده است.
وی یادآور شد: این اقدام می‌تواند تضییع حقوق دانش آموزان را به دلیل نبود فرصت‌ها و سوابق برابر برای آنها در پی داشته باشد. درحالی‌که شواهد نشان می‌دهد منافع برخی مؤسسات آموزشی خصوصی با این تصمیم تأمین می‌شود. کدام دلیل دینی و عقلی اجازه می‌دهد با ظلم به دانش‌آموزان منافع زیاده‌خواهانی سیری‌ناپذیر تأمین شود؟ تکلیف دفاع از حقوق این دانش آموزان یکی از شئون نمایندگی است.
رییس هیات مدیره سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت خاطرنشان کرد: بنابراین با پیگیری این مصوبه از حقوق آموزشی دانش‌آموزان دفاع کنید و تا زمانی که امکان برگزاری آزمون‌های دبیرستانی به‌صورت 100 درصد امن و همگن در سه سال پایانی به وجود نیامده است از این اقدام جلوگیری کنند. این مطالبه 25 هزار و 782 از دانش آموزان سراسر کشور است.
به گزارش ایرنا، سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت، مؤسسه ای غیرسیاسی، غیرانتفاعی و غیردولتی است که در شهریور 1394 با هدف مبارزه با فساد، ایجاد شفافیت و برقراری عدالت تشکیل شد.
این موسسه تاکنون شکایت هایی علیه موسسه ثامن الحجج، سازمان غذا و دارو، وزیر فعلی راه و شهرسازی و وزیر قبلی تعاون مطرح کرده است.
سیام**3202**1336

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال