کاهش هشت ورزشکار زن در ترکیب نهایی اعزامی به جاکارتا

تهران- ایرنا- ورزشکاران اعزامی ایران به بازی های آسیایی 2018 اندونزی که بر اساس آخرین مصوبه ستاد عالی بازی های در خرداد ماه امسال 275 ورزشکار مرد و 105 ورزشکار زن اعلام شده بود در فهرست نهایی شمار ورزشکاران زن به 97 نفر کاهش یافت.

به گزارش ایرنا؛ در آخرین نشست ستاد عالی بازی ها که دوشنبه هفته جاری برگزار شده بود، از اضافه شدن تیم ملی شمشیربازی اسحله سابر زنان با ترکیب کیانا باقرزاده، پریماه برزگر، نجمه سازنچیان و فائزه رفیعی به دلیل عملکرد قابل قبول در مسابقات قهرمانی آسیا و کسب عنوان ششمی در فهرست ورزشکاران زن اعزامی به جاکارتا خبر دادند.
اما با احتساب 105 ورزشکار زن اعزامی در ستاد عالی بازی های در خرداد ماه امسال، احتمال می رفت که با اضافه شدن این چهار بانوی شمشیرباز به 109 ورزشکار زن افزایش یابد که با اعلام سه شنبه شب سید نصرالله سجادی سرپرست کاروان ورزشی ایران در آئین بدرقه کاروان به جاکارتا این تعداد به 97 ورزشکار زن کاهش یافت.
حال با توجه به کاهش هشت بازیکن زن ورزشکار در این دوره از بازی ها، این برای نخستین بار است که ورزشکاران زن ایران با این تعداد نفرات راهی بازی های آسیایی می شوند.
پیشتر بیشترین حضور زنان در بازی های آسیایی 88 ورزشکار بانو اعلام شده بود اما زنان ورزشکار، محجبه و توانمند ایران اسلامی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برای نخستین بار با تمام محدودیت ها تاکنون 2 مدال طلای ارزشمند و در مجموع 16 مدال در سبد ایران اندوختند.
همچنین در ادوار گذشته بازی ها، بانوان ورزشکار ایرانی تنها در دو تا سه رشته به فینال رقابت ها راه یافتند اما در بازی های آسیایی اینچئون در 8 رشته فینالیست شدند و به مدال های خوشرنگ دست یافتند.
اما با کاهش فهرست اولیه ورزشکارن زن اعزامی به جاکارتا، شمار ورزشکاران مرد از 275 نفر به 282 نفر افزایش یافت ولی در مجموع شمار ورزشکاران اعزامی اولیه با یک نفر کاهش به 379 بازیکن رسید.
بر این اساس سرپرستان اعزامی به این رویداد طی هفته جاری و در کمتر از 17 روز آینده در جاکارتا ثبت نام نهایی کاروان های خود را انجام می دهند که فهرست ورزشکاران ایران روز جمعه هفته جاری پس از ثبت نامه نهایی اعلام خواهد شد.
این دوره از بازی ها از 27 مرداد تا 11 شهریور ماه امسال در 40 رشته، 462 ماده ورزشی و با حضور بیش از 11 هزار ورزشکار از 45 کشور آسیایی در جاکارتا، پالمبانگ و هفت شهر در حومه جاکارتا برگزار خواهد شد.
کاروان 631 نفر ایران هم با (282 ورزشکار مرد و 97 ورزشکار زن)، 193 (سرپرست، مربی، کادر اجرایی)، 30 داور و 29 رئیس فدراسیون در 38 رشته به این آوردگاه قاره کهن اعزام می شوند.
ورزشی**9250**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال