غرفه فرهنگی نیروهای مسلح ایران در روسیه گشایش یافت

مسکو- ایرنا- غرفه فرهنگی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با هدف آشنایی بیشتر نظامیان سایر کشورها و بازدیدکنندگان در حاشیه مسابقات نظامیان جهان در پارک پاترویت در حوالی مسکو، گشایش یافت.

به گزارش روز شنبه خبرنگار اعزامی ایرنا به این مسابقات، غرفه ایران با مساحت 60 متر مربع از جمله بزرگترین غرفه های دایر در نمایشگاه دوستی نظامیان جهان در روسیه است.
سرهنگ دوم ستاد سید حسن ابوترابی مسول غرفه ایران به ایرنا گفت: این غرفه با تلاش ستاد کل نیروهای مسلح، ارتش و رایزنی فرهنگی ایران در روسیه دایر شده و در آن صنایع دستی نفیس ایران شامل خاتم کاری، مینا کاری، ظروف مسی، فرش، گلیم و کیف به نمایش درآمده است.
ابوترابی یادآور شد: کتاب های نفیس و ارزشمند ایرانی برای آشنایی بیشتر با ایران و هنر خطاطی و نقاشی ایرانیان نیز در غرفه ایران در معرض دید عموم قرار گرفته است.
به گزارش ایرنا، غرفه فرهنگی نیروهای مسلح کشورمان که در حاشیه مسابقات نظامیان جهان 2018 روسیه گشایش یافته است تا 18 روز کاری در پارک پاتریوت در حوالی مسکو دایر است.
مسابقات بین المللی نظامیان جهان در سال 2018 امروز شنبه با رژه تیم های شرکت کننده در پارک پاترویت در حوالی مسکو پایتخت روسیه به طور رسمی گشایش یافت.
این مسابقات در 28 رشته و به میزبانی هفت کشور ایران، روسیه، قزاقستان، چین، آذربایجان، بلاروس و ارمنستان برگزار می شود.
نظامیان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در 16 رشته غواصی عمق، نبرد تانک های تی 72، دسته هوابرد، کوهستان، نگهداری توپخانه، رقابت بین یگان های ش . م . ه ، رقابت بین کاربران سگ ها، گشت جاده ای، حافظان نظم، نبرد نفربرهای بی ام پی 2، تکاوران دریایی، رقابت پهپادها، رقابت خدمه خمپاره اندازها، رقابت خدمه ناوهای جنگی، پنجگانه نظامی و تک تیراندازی از 28 رشته مسابقات بین المللی نظامی 2018 شرکت می کنند.
براساس اعلام کمیته برگزاری مسابقات، 189 تیم از 32 کشور در این رقابت ها حضور دارند.
در مسابقات بین المللی نظامی روسیه برخلاف مسابقات بین المللی سیزم که نظامیان در مسابقات ورزشی با هم رقابت می کنند، رقابت بین تانک ها، توپ ها، خدمه توپخانه و سایر حوزه هایی است که مهمات واقعی در آن به کار برده می شود و نظامیان توانمندی و سرعت عمل خود را در انجام عملیات نظامی در محیطی واقعی به نمایش می گذارند.
اروپام**1346**1485

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال