روزنامه پاکستانی:

توییت ترامپ علیه ایران نشانه درماندگی واشنگتن است

اسلام آباد - ایرنا - روزنامه انگلیسی زبان 'داون' پاکستان با نکوهش توییت اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا علیه دولت و ملت ایران، آن را نشانه درماندگی دولت آمریکا دانست.

به گزارش سه شنبه شب ایرنا ، در سرمقاله این روزنامه آمده است: استفاده از کلمات سخیف و نابجا علیه کشور ثالث ( ایران ) از سوی رئیس جمهوری یک کشور باعث تاسف و شرمندگی است و یقینا دیپلماسی توئیتری ترامپ راه به جایی نخواهد برد.
روزنامه داون نوشت: زمانی که خاورمیانه کانون بحران است و ناامنی، بی ثباتی و اقدامات تروریستی این منطقه را بیش از پیش تهدید می کند، سیاست های ترامپ می تواند وضعیت را از آنچه که هست بدتر و پیچیده تر کند.
این روزنامه افزود: سیاستمداران آمریکا تمام تلاش خود را بر بی ثبات کردن ایران گذاشته اند به نحوی که پیش از سخنان به شدت ضد ایرانی ترامپ و مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا با شرکت در گردهمایی مخالفان جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: امیدوارم که همه کشورهای جهان تا قبل از ماه نوامبر (آبان) واردات نفت از جمهوری اسلامی ایران را متوقف کنند.
داون در ادامه سرمقاله خود آورده است: سخنان تحریک آمیز ترامپ و همچنین پومپئو علیه ایران باعث واکنش متفاوت مردم ایران شده و جمع زیادی از شهروندان ایرانی آن را محکوم کردند.
این روزنامه انگلیسی زبان پاکستانی نوشت: آمریکا به اقدامات ضد ایرانی خود سرعت بخشیده و تلاش می کند تحریم های شدیدی علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال کند.
این روزنامه می افزاید: در حالی که آمریکا بر طبل فشار و شاید جنگ علیه ایران می کوبد، متحدان اروپایی از جمله فرانسه، انگلیس و آلمان به همراه روسیه و چین سعی می کنند معاهده هسته ای برجام را نجات دهند.
اروپایی ها به دنبال ثبات در منطقه هستند اما این طور به نظر می رسد که آمریکایی ها هنوز به دنبال جنگ و تنش در منطقه خاورمیانه می باشند.
آساق**6125*شبس*1613*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال