تهدید ترامپ بازتاب گسترده ای در ایتالیا داشت

رم - ایرنا - تهدیدات دونالد ترامپ و مایک پمپئو علیه ایران و هشدار حسن روحانی رئیس جمهوری ایران علیه آمریکا، بازتاب گسترده ای در مطبوعات ایتالیا داشت.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، روزنامه 'ایل جورناله' با عنوان ' ترامپ به رئیس جمهور ایران هشدار داد 'حواست را جمع کن' نوشت: تنش میان ایران و آمریکا پس از اظهارات حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در واکنش به امکان بلوکه شدن صادرات نفت ایران، شدت گرفت. روحانی به دولت آمریکا هشدار داد تا 'با دم شیر بازی نکند' و یک جنگ احتمالی علیه ایران را 'مادر تمام جنگ ها' خواند.
ترامپ نیز در واکنش از طریق کانال توییتر با حروف بزرگ نوشت: هرگز آمریکا را تهدید نکن، وگرنه بلایی سرتان خواهد آمد که کمتر کسی در تاریخ متحمل آن شده ‌است. ما دیگر آن کشوری نیستیم که حرف ‌های احمقانه خشونت و مرگ‌ را تحمل کنیم. حواست را جمع کن.
ایل جورناله افزود: این اظهارات تند می توانند بار دیگر خلیج فارس را به سوی جنگ ببرند. این در حالی است که مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا نیز با لحنی متفاوت در جمع ایرانیان مخالف گفت 'ما از تمام کشورهایی که از رفتار جمهوری اسلامی خسته اند می خواهیم تا به کمپین فشار ما ملحق شوند. این کمپین فشار مربوط به اراده آمریکا برای بلوکه کردن کامل صادرات نفتی ایران می شود.'
ایل جورناله افزود: ایران نیز تهدید به بستن تنگه هرمز کرد، جاییکه ترافیک جهانی نفت عبور می کند. بلوکه کردن این تنگه برابر با بلوکه کردن کل ترافیک جهانی طلای سیاه خواهد بود.
خبرگزاری رسمی ایتالیا 'انسا' نیز با عنوان 'هشدار ترامپ به روحانی: حواستان جمع باشد وگرنه پیامد خواهد داشت' نوشت: ترامپ در یک پیام تند از شبکه توییترخطاب به روحانی نوشت 'هرگز آمریکا را تهدید نکنید وگرنه بلایی سرتان خواهد آمد که کمتر کسی در تاریخ متحمل آن شده ‌است. ما دیگر آن کشوری نیستیم که حرف ‌های احمقانه خشونت و مرگ‌ را تحمل کنیم. حواستان را جمع کنید.
سایر روزنامه های ایتالیایی با مضامین مشابهی تهدیدات ترامپ و پومپئو علیه ایران و هشدار روحانی به آمریکا را بازتاب دادند.
اروپام**461 **1485

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال