بازرگان پاکستانی:

کاشی و سرامیک ایران کالای محبوب بازار پاکستان است

اسلام آباد- ایرنا - رئیس انجمن بازرگانان کاشی و سرامیک پاکستان با بیان کیفیت ممتاز سرامیک و کاشی های تولید ایران گفت: کاشی ساخت ایران به دلیل بهره مندی از استانداردهای بین المللی همیشه در بازار پاکستان از محبوبیت خوبی برخوردار بوده است.

'محمد امین لاسانی' فعال اقتصادی صنعت کاشی و سرامیک پاکستان که اخیرا برای شرکت در نمایشگاه بین المللی کاشی و سرامیک به تهران سفر کرده بود، پس از بازگشت به اسلام آباد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اظهار خرسندی از سفر خود به جمهوری اسلامی ایران گفت:در سفر به تهران از نزدیک با تولیدات صنعت کاشی و سرامیک آشنا شده و با مسئولان شرکت های فعال ایرانی در این زمینه گفت و گو کردیم.
نمایشگاه بین المللی کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی تهران رویدادی تخصصی و معتبر در حوزه کاشی و سرامیک است که همه ساله با حضور فعالان این صنعت برگزار می شود.
بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی صنعت کاشی و سرامیک ایران با نام تجاری (cerafair) از هجدهم تا بیست و یکم تیرماه امسال در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.
نمایشگاه بین المللی کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی تهران با نام
(CERAFAIR) یکی از سه نمایشگاه بزرگ و معتبر این حوزه در منطقه می باشد که با بیش از 20 سال سابقه، شرکت های معتبر داخلی و خارجی را دور هم جمع می کند.
این فعال اقتصادی پاکستان اضافه کرد:بیش از 50 بازرگان سرشناس پاکستان با همکاری مطلوب سرکنسولگری ایران در کراچی و رایزن بازرگانی ایران در این کشور در نمایشگاه بین المللی کاشی و سرامیک تهران شرکت کردند.
وی با قدردانی از همکاری 'مراد نعمتی زرگران' رایزن پیشین بازرگانی ایران در پاکستان در خصوص اعزام فعالان اقتصادی صنعت کاشی و سرامیک پاکستان به ایران گفت:بازار ایران در این صنعت جایگاه خوبی دارد و هیات اعزامی از پاکستان در سفر خود از نزدیک با ظرفیت های موجود آشنا شد.
کاشی و سرامیک پس از قیر و نفت، دومین کالای صادراتی جمهوری اسلامی ایران به پاکستان است و صادرات این محصولات به این کشور همسایه فرصت مناسبی برای رونق تولید و افزایش توان صادراتی تولید کنندگان و صادر کنندگان کشورمان عنوان می شود.
میزان مصرف کاشی و سرامیک سالانه پاکستان بر اساس آمارها، 100میلیون مترمربع برآورد شده که تنها 20 میلیون مترمربع از این میزان در پاکستان تولید شده و 80 میلیون مترمربع آن از کشورهای دیگر وارد می شود.
پاکستان و جمهوری اسلامی ایران اخیرا برای تبادلات کالا و محصولات غذایی تا سقف 5 میلیارد دلار در سال توافق کردند.
'محمد امین لاسانی' همچنین با تشریح ظرفیت های ایران و پاکستان در توسعه تجارت کاشی و سرامیک، ادامه داد:با توجه به تقاضای زیاد کاشی و سرامیک ایرانی، تبادلات بازرگانی بین دو کشور در این حوزه می تواند در مسیر مثبتی افزایش یابد.
رئیس انجمن بازرگانان کاشی و سرامیک پاکستان با اظهار ناخرسندی از نبود تبادلات مالی مستقیم بین دو کشور، گفت: نبود ارتباط بانکی مستقیم بین دو کشور خسارت زیادی در حوزه تبادلات تجاری وارد کرده است.
این فعال عرصه تجارت کاشی و سرامیک پاکستان ادامه داد:بازرگانان پاکستانی خواهان اجرای معاهده تجارت مستقیم بین دو کشور هستند، تا از این طریق تاجران هر دو کشور بیشتر از فرصت های موجود بهره مند شوند.
وی اظهار امیدواری کرد که مسئولان دو کشور هر چه سریع تر برای رفع موانع اقدام کنند.
این تاجر پاکستان افزود:هیات پاکستانی پس از حضور در نمایشگاه بین المللی در تهران، عازم استان یزد شدند و از نزدیک از کارخانه های تولید کاشی و سرامیک بازدید کرد.
محمد امین لاسانی در پایان سخنانش با بیان کیفیت بالای تولیدات کاشی و سرامیک ایران گفت:کاشی و سرامیک ایرانی در بازار پاکستان جای خود را باز کرده است و بیشتر مردم ترجیح می دهند از کاشی ایرانی برای ساخت منازل مسکونی استفاده کنند.
به گزارش ایرنا در نمایشگاه امسال تهران، جدیدترین تولیدات، تجهیزات و صنایع مرتبط به این صنعت ارائه می شود و همچنین نشست های تخصصی و کارگاه علمی با حضور استادان، کارشناسان و صنعتگران حوزه کاشی و سرامیک و حضور چند هیات اقتصادی و بازرگانی از کشورهای منطقه خاورمیانه برگزار شد.
هیاتی از تجار و بازرگانان پاکستان پس از بازدید از خط تولید چند کارخانه کاشی و سرامیک یزد، در نشست مشترک با مدیران و اعضای انجمن این دو محصول برای خرید تولیدات این استان آمادگی خود را اعلام کردند.
معاون استاندار یزد نیز در دیدار با بازرگانان پاکستانی با بیان اینکه 800 نوع کالای متنوع از جمله برخی برندهای معروف در این استان تولید می شود ، خطاب به تجار پاکستانی یادآور شد: مطمئن باشید برای تجارت کاشی و سرامیک ، هیچ جایی بهتر و مطمئن تر از یزد پیدا نخواهید کرد.
'علی زینی وند' افزود:یزدی ها افرادی مورد اعتماد، با صداقت و دقیق در کار، تولید و معامله هستند و دولت نیز از فرآیند تجارت در این استان حمایت می کند.
میزان تولید کاشی و سرامیک کشور 550 میلیون مترمربع است که بیش از نیمی از آن در استان یزد تولید و روانه بازار می شود.
در بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی صنعت کاشی و سرامیک تهران در سال 96 ، حدود 300 شرکت مختلف از ایران و کشورهایی نظیر ایتالیا، آلمان، هلند، اسپانیا، بلغارستان، جمهوری چک، چین و کره جنوبی در این رویداد بزرگ صنعت ساختمان شرکت کردند.
آساق**6125**1337

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال