فعالیت های کمیته امداد در رفع فقر با دولت هماهنگ است

تهران- ایرنا- رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با تاکید بر اینکه فعالیت های این نهاد در رفع فقر با دولت کاملا هماهنگ است، گفت: باید از یک نسخه برای رفع مشکلات کشور بهره بگیریم؛ استفاده از نسخه های متفاوت هزینه دارد.

سید پرویز فتاح روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا در پاسخ به این پرسش که کمیته امداد برای برون رفت از بحران اقتصادی موجود در کشور چه برنامه ای در کنار فعالیت های دولت دارد، اظهار داشت: افزایش ظرفیت های کمیته امداد در راستای تدابیر دولت است؛ نمی شود هر کدام از نهادهای کشور از نسخه ای متفاوت برای رفع مشکلات بهره بگیرد و باید از نسخه ای واحد استفاده شود.
وی با بیان اینکه بودجه کشور محدود است ولی دولت تاکنون 100 درصد اعتبارات متعلق به امداد را پرداخت کرده است، افزود: در شرایط کنونی باید با استفاده از توانمندی های یکدیگر هم افزایی کنیم؛ زیرا استفاده از نسخه های متفاوت هزینه زیادی برای کشور دارد.
رئیس کمیته امداد با اعلام اینکه در بین سران قوا برای حل مشکلات اقتصادی هم افزایی وجود دارد، افزود: هرجا از من دعوت شده حضور پیدا کردم و در صورت نیاز مشورت داده یا مشورت گرفته ام.
فتاح اضافه کرد: دعواهای سیاسی تنها مانند نمک روی زخم مشکلات نیازمندان، فقرا و یتیمان است و باید در این شرایط سخت هم افزایی داشته باشیم.
وی درخصوص پرداخت بودجه 100 درصدی امداد از سوی دولت در سه ماه نخست امسال گفت: این موضوع نقطه قوتی برای کمیته امداد است؛ البته فکر نمی کنیم ارگان دیگری با توجه به مشکلات بودجه ای، اعتبارات خود را به طور کامل دریافت کرده باشد.
فتاح از افزوده شدن 30 هزار نفر به خانواده تحت پوشش امداد در روزهای گذشته خبر داد و گفت: این امکان برای کمیته امداد وجود دارد که تعداد افراد تحت پوشش را بیش از این افزایش دهد.
اجتمام*3377*1834

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال