مشاور ولیعهد ابوظبی: نظامیان اماراتی یمن را ترک کنند

تهران-ایرنا- 'عبدالخالق عبدالله' مشاور ولیعهد ابوظبی با اذعان به شکست ائتلاف عربی در جنگ یمن، تاکید کرد که این جنگ بی فایده است و خواست که نظامیان اماراتی یمن را ترک کنند.

به گزارش روزنامه 'القدس العربی' چاپ لندن، عبدالله مشاور 'محمدبن زاید' ولیعهد ابوظبی در توییتر خود نوشت: زمانی که بندر الحدیده در غرب یمن تحویل داده شد و نیروهای حوثی (انصار الله) از آن خارج شدند، جنگ بهتر است هرچه سریعتر متوقف شود و نظامیان اماراتی به کشور بازگردند.
این درحالی است که 'عبدالملک الحوثی' رهبر جنبش انصارالله یمن اخیرا در مصاحبه با روزنامه فرانسوی 'لوفیگارو' درخواست خروج یمنی ‌ها از بندر الحدیده را غیرمنطقی و عجیب خواند و گفت: جنبش انصارالله تنها درصورتی با ایفای نقش نظارتی سازمان ملل در این بندر موافقت می ‌کند که حملات سعودی-اماراتی علیه این منطقه متوقف شود.
مشاور ولیعهد ابوظبی پس از تداوم بیهوده بیش از چهار سال جنگ خونین ائتلاف عربی در یمن، گفت: زمان توقف درگیری در این کشور فرا رسیده و پس از جنگ، باید امور را به طور دیپلماتیک پیش برد.
مشاور بن زاید در توییتی دیگر اعتراف کرد که ائتلاف عربی نمی تواند با حمله نظامی سنگین به یمن به پیروزی برسد.
وی ابراز نگرانی کرد، درصورتی که جنگ تداوم یابد، ممکن است باید بهای سیاسی و انسانی سنگینی پرداخت کنیم.
عربستان و امارات متحده عربی از یک ماه پیش با بیان اینکه قصد دارند الحدیده را در عملیاتی برق ‌آسا تصرف کنند، به این منطقه حمله کرده ‌اند. با وجود عملیات همه‌ جانبه این ائتلاف علیه الحدیده، ائتلاف عربی تقریبا هیچ پیشرفتی در این عملیات نداشته‌ اند و الحدیده همچنان به طور کامل تحت کنترل نیروهای یمن است.
سازمان ملل نیز هشدار داده بود که ادامه حمله به الحدیده می ‌تواند قحطی را در یمن بیش از پیش تشدید کند.
مشاور ولیعهد ابوظبی درحالی خواستار پایان جنگ در یمن شده که شامگاه چهارشنبه (27 تیرماه) ارتش و کمیته های مردمی یمن، با پهپاد دوربرد جدیدی موسوم به 'الصماد 2' یکی از مخازن پالایشگاه نفتی آرامکو در ریاض پایتخت عربستان را هدف قرار داد.
حملات اخیر نیروهای یمنی به مواضع عربستان در واکنش به تداوم حملات سنگین ائتلاف سعودی-اماراتی به مناطق مختلف یمن، بیشتر شده است.
شبک**خاورم**9329**1392

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال