در بازدید از فروشگاه‌های سه راه امین حضور

ماموران تعزیرات اضافه قیمت جهیزیه را برگرداندند

تهران- ایرنا- ماموران تعزیرات در بازدید از فروشگاه های سه راه امین حضور با اطلاع از گرانفروشی یکی از فروشندگان، وی را مجبور به برگرداندن مبلغ اضافه دریافتی به خریدار جهیزیه کردند که بیش از قیمت واقعی کالا بود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، گشت مشترک تعزیرات و بازدید از فروشگاه های لوازم خانگی امروز چهارشنبه با حضور نمایندگان دستگاه های نظارتی در محدوده سه راه امین حضور برگزار شد.
در حین برگزاری این گشت مشترک، مادر و دختری که همین امروز یخچالی برای جهیزیه به مبلغ ١5 میلیون تومان خریده بودند، با بررسی بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت متوجه شدند که قیمت واقعی این کالا، ١٠ میلیون و 4٠٠ هزار تومان است.
حسین آجیلی بازرس سازمان صنعت، معدن و تجارت همراه این خریدار به فروشگاه مربوطه مراجعه کرد و فروشنده مجبور به بازگرداندن مابه التفاوت مبلغ به خریدار شد.
معاون حقوقی و رئیس گشت های مشترک تعزیرات تهران در بازدید از فروشگاه های لوازم خانگی سه راه امین حضور گفت: این گشت تعزیرات اخطاری است برای افرادی که قصد اخلال در نظام اقتصادی، گرانفروشی و تضییع حقوق مصرف کنندگان را دارند.
بهمن حسن بیگی در جمع خبرنگاران در این خصوص اظهار داشت: ‌با توجه به گزارشات عدیده‌ مبنی بر گرانفروشی و عدم عرضه لوازم خانگی در این مراکز، بازرسی از این واحدها در دستورکار قرار گرفته است.
وی ادامه داد: عملکرد عرضه کنندگان خرد و شرکت‌های نمایندگی واردکننده لوازم خانگی را بررسی می کنیم تا از نزدیک کمبودهایی که در سطح بازار وجود دارد، پیگیری شود.
معاون حقوقی تعزیرات تهران خاطرنشان کرد: افرادی به صورت دلالی و امتناع از عرضه لوازم خانگی از کمبود لوازم خانگی در بازار سوءاستفاده می کنند و تعزیرات در پی برخورد قاطع با آنها است.
حسن بیگی یادآور شد: با افرادی که باعث برهم زدن نظم اقتصادی می‌شوند، بر اساس قانون تعزیرات و حمایت از مصرف کننده برخورد شدیدی خواهیم داشت.
قاضی تعزیرات تصریح کرد: کالاهایی که در انبارها دپو شده باشند، پس از کشف باید در چارچوب قانون تعزیرات حکومتی به مردم و عرضه کنندگان کالا عرضه شوند.
در این بازدید، فروشندگان در گفت و گو با رسانه ها و قاضی تعزیرات اظهار داشتند که موجودی کالا در بازار کم است و علت آن این است که برندهای اصلی خارجی کالا وارد نمی کنند و برخی هم کالاها را در انبارها احتکار کرده اند.
یکی از فروشندگان برندهای خارجی گفت: تنها در اردیبهشت ماه امسال ١٠ تا ١٢ درصد قیمت لوازم خانگی افزایش یافت که این میزان به تایید سازمان صنعت، معدن و تجارت رسید و اکنون مسأله این است که موجودی کالا در بازار کم است.
وی افزود: در حال حاضر یخچال، ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی برندهای خارجی در بازار موجود نیست.
فروشنده دیگری نیز اظهار داشت: جلوی ورود لوازم خانگی را گرفته اند و هرکس هم که کالا دارد، در انبارها دپو کرده و عرضه نمی کند.

* کالا در انبارها موجود است
در ادامه این بازرسی ها، تیم گشت به یکی از انبارهای بزرگ کالا در محدوده خیابان افسریه رفت تا موجودی کالا در انبارها را مورد بررسی قرار دهد.
در سوله های بزرگ این انبار انواع و اقسام کالاها از جمله لوازم خانگی موجود بود؛ برندهایی که فروشندگان در سه راه امین حضور اظهار کردند که موجود نیست.
بر اساس مشاهدات میدانی خبرنگار ایرنا، میزان انبوهی لوازم خانگی در این انبار وجود داشت البته این کالاها به چه قیمت و با چه شرایطی به بازار عرضه می شود، جای بررسی دارد.
اجتمام*٣٢٢٩*1834

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال