هیچ رشته دانشگاهی حذف نخواهد شد

شهرکرد- ایرنا- رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رشته بدون کاربردی در آموزش عالی نداریم، گفت: هیچ رشته دانشگاهی در آینده حذف نمی شود.

به گزارش ایرنا، محمدرضا عارف روز چهارشنبه در حاشیه دیدار از دانشگاه شهرکرد در جمع خبرنگاران افزود: به سبب ضرورت انطباق رشته های دانشگاهی با ظرفیت های بومی هر منطقه، حذف برخی از رشته محل ها دور از انتظار نیست.
وی ادامه داد: با توجه به ضرورت های فعلی کشور به ویژه در رشته های دانش بنیان، افزایش ظرفیت در رشته های جدید دستور کار قرار دارد.
عارف با بیان اینکه جمعیت دانشجویی نسبت به تعداد دانش آموزان رشد قابل توجهی طی سالهای اخیر داشته است، گفت: هدف وزارت علوم در دهه 60 و 70 رشد کمی مراکز آموزش عالی بود، اما امروز جهت گیری ها به سمت کیفیت آموزش هاست.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با ارزیابی مطلوب از عملکرد مراکز آموزش عالی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: در این سفر 2 روزه به این استان وضعیت موجود، نقاط قوت و چالش ها را بررسی و به یک جمع بندی اولیه رسیده ایم.
به گزارش ایرنا، هم اینک بیش از 8 هزار دانشجو در52 رشته کارشناسی، 68 رشته کارشناسی ارشد، 40 رشته دکترای تخصصی و یک رشته دکترای حرفه ای و 28 رشته تحصیلی در پردیس دانشگاهی به تحصیل اشتغال دارند.
اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی و دسته بندی مشکلات آموزشی و فرهنگی چهارمحال و بختیاری به شهرکرد سفر کرده اند.
7363/6021

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال