مدیرعامل ایرنا:

امروز اصلاح الگوی مصرف یک ضرورت ملی است

تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) گفت: در شرایط کنونی که دشمنان با اعمال تحریمها به دنبال فشار بر مردم ایران هستند، اصلاح الگوی مصرف یک ضرورت ملی است و رسانه ها باید به تحقق این روند کمک کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «سیدضیاء هاشمی» امروز -یکشنبه -در آیین آغاز جشنواره عکس «خوشه» (زنجیره تولید گندم و نان، از مزرعه تا سفره) در محل وزارت جهاد کشاورزی افزود: امروز دشمنان با شیوه های مختلف تلاش دارند در روند صادرات و واردات کشور اختلال ایجاد کنند تا با افزایش فشارهای اقتصادی، آرامش و امنیت را از جامعه ما بگیرند.
وی افزود: در این شرایط، تلاش برای تامین نان و دیگر کالاهای استراتژیک کشور، یک مجاهده اقتصادی، سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی است و در این عرصه، رسانه ها باید بخوبی به وظایف خود عمل کنند.
هاشمی با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود در کشورهای همسایه و نیز «جنگ اقتصادی» که میان قدرتهای بزرگ جهان نظیر چین و اروپا با امریکا در گرفته است، خاطرنشان کرد: بخشی از این تقابل ها متوجه کشور ما نیز هست و هزینه هایی برای ما در پی دارد . پس، لازم است ما بیش از هر زمان دیگر، در زمینه مسایل اقتصادی و تامین کالاهای اولیه موردنیاز جامعه تدابیر لازم را اتخاذ کنیم.
مدیرعامل ایرنا گفت: در حالی که ایران پیش از انقلاب ،کشوری وابسته در زمینه های مختلف بود و عمده گندم موردنیاز را از خارج وارد می کرد، اکنون با تلاش مجاهدانه کشاورزان، مدیران و سیاستگذاران خودکفا شده است و ما باید این وضعیت را حفظ کنیم.
وی لازمه حفظ این روند را «تلاش جمعی»، « خودآگاهی »، « افزایش آگاهی های متقابل»، «تعاملات سازنده» و «حفظ هویت ملی» دانست و از رسانه ها خواست که در این زمینه، نقش خود را ایفا کنند.
هاشمی برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری «خوشه» را از جمله اقدامات ارزشمند در این حوزه برشمرد و گفت که چنین اقداماتی سبب می شود دست اندرکاران حوزه تولید نان شامل کشاورزان، نانوایان و دیگر تلاشگران این حوزه، بیشتر به ظرفیت های رسانه و هنر توجه داشته باشند و جامعه نیز به آگاهی بیشتری در زمینه تولید کالاهای اساسی و نحوه مصرف بهینه آنها دست یابد.
وی افزود: در فرهنگ ایرانی، لزوم محتاج نبودن افراد به نان شب به عنوان یک اصل مهم و اساسی در جامعه پذیرفته شده است و اکنون شرایط کشور به گونه ای است که حتی یک روز را نباید برای ترویج الگوی درست مصرف و بهبود کیفیت آن از دست بدهیم .
مدیرعامل ایرنا از رسانه ها خواست با ارایه آموزش های لازم از مصرف بی رویه کالاهای مصرفی در جامعه پیشگیری کرده و در عین حال، با آسیب شناسی علمی و کارشناسی، به افزایش کیفیت تولیدات داخلی از جمله نان کمک کنند.
اقتصام**9186** 2023

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال