بسکتبال پسران دانشگاه پیام نور نایب قهرمان آسیا شد

کوالالامپور - ایرنا - تیم دانشجویان پسر دانشگاه پیام نور در چهارمین روز از چهارمین دوره رقابت های بسکتبال موسوم به سه در سه دانشجویان دانشگاه های آسیا 2018 در کوالالامپور پایتخت مالزی با امتیاز 13در مقابل 15مقابل چین این بازی را واگذار و نایب قهرمان آسیا شدند.

به گزارش روز شنبه ایرنا، ایران توانست سهمیه مسابقات لیگ جهانی دانشجویان ۲۰۱۸ را به دست آورد . این بازی ها در آبان ماه قرار است در چین برگزار شود.
روز گذشته این تیم ، دانشجویان مالزی را با امتیاز 21 بر 16 شکست داده و در جمع 4 تیم برتر آسیا حضور یافته بودند.
پسران پیام نور بازی خود در مقابل مغولستان را 13 بر 12 به پیروزی رساندند.
این دانسجویان به عنوان نماینده ایران در چهارمین دوره مسابقات قهرمانی دانشجویان آسیا 2018 مالزی با شکست قهرمان جهان تیم مغولستان سهمیه لیگ جهانی دانشجویان را به عنوان نماینده آسیا به دست آورد.
تیم دختران دانشگاه پیام نور نیز که امروزدر مقابل دانشجویان دانشگاه تایلند قرار گرفته بود، با حساب 5 بر 21 از حریف خود شکست خورد.
این تیم موفق شد به گروه 8 تیم پایانی دانشگاههای آسیا که امروز با یکدیگر به رقابت پرداختند، راه یابد اما پس از شکست امروز از ادامه مسابقات بازماند.
درحال حاضر تنها تیم ایرانی باقی مانده در ادامه این مسابقات دانشجویان پسر دانشگاه پیام نور هستند که قرار است فردا با تیم چین مسابقه دهد.
براساس جدول نتایج این مسابقات تیم های دانشجویان دانشگاه آزاد و دانشگاه تهران روز گذشته از ادامه مسابقات باز ماندند و نتوانستند از گروه خود صعود کنند.
در این رقابتها در بخش دختران 13 تیم در چهار گروه و در بخش پسران 16 تیم در چهار گروه به مصاف هم می روند.
چهارمین دوره مسابقات بسکتبال 3×3 قهرمانی دانشگاههای آسیا با حضور چهار نماینده از ایران در این مسابقات در روزهای 18 تا 23 تیر شرکت کرده است.
دراین بازی ها 16 تیم دانشجویان پسرو 13 تیم دانشجویان دختردر دو گروه مجزا با یکدیگررقابت می کنند و درمجموع حدود 235 نفر دانشجو از دانشگاههای آسیا به همراه مربیان خود دراین دور از رقابت ها حضور دارند.
ایران، چین، سری لانکا، هنگ کنگ، ماکائو، چین تایپه ( تایوان)، تایلند، مالزی ،مغولستان ، نپال و فیلیپین کشورهای شرکت کننده در چهارمین دور مسابقات بسکتبال 3 در3 آسیا هستند.

** حضور مرضیه افخم برای تماشای این بازیها
مرضیه افخم سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی با حضور در سالن این مسابقه را به همراه سفرای چین , هنگ کنگ به تماشا نشست.
مدال های نقره دانشجویان پسر دانشگاه پیام نور را سیف الدین عبدالله وزیر امور خارجه مالزی بر گردن آنها آویخت.
تعداد زیادی از ایرانیان مقیم مالزی هم برای تشویق تیم دانشجویان ایرانی در سالن بسکتبال کوالالامپور مالزی حضور داشتند و تیم ایران را مورد تشویق قرار دادند.
در گروه دختران نیز دانشجویان دختر دانشگاه چین تایپه قهرمان آسیا و دو تیم دیگر از دانشگاههای چین عنوان های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.
در گروه پسران نیز تیم دانشجویان چین مقام نخست آسیا و پسران پیام نور نایب قهرمان و مغولستان سوم شدند.
تیم های پسران ایران و چین و تیم های دختران چین تایپه و چین سهمیه مسابقات جهانی دانشجویان را کسب کردند
آساق**159**1663**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال