رییس سازمان بسیج زنان در گفت وگو با ایرنا:

قانون عفاف و حجاب در جامعه اجرا نشده است

تهران- ایرنا- «مینو اصلانی» رییس سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: هر چند سال ها از تصویب قانون عفاف و حجاب در شورای عالی انقلاب فرهنگی می گذرد، اما این قانون تاکنون به دلایل مختلف اجرایی نشده است.

اصلانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار حوزه زنان ایرنا افزود: به همین منظور ستاد صیانت برای حمایت بیشتر از این قانون در وزارت کشور فعال است و تلاش می کند بر اساس این قانون تمامی دستگاه ها وارد کار شوند.
اصلانی ادامه داد: به نظر می رسد فعالیت در راستای اجرای این قانون کمرنگ است و اصحاب رسانه باید از مسئولان بخواهند موضوع عفاف و حجاب را به صورت جدی پیگیری کنند.
وی معتقد است: اگر همه دستگاه ها شامل 26 دستگاه متولی با هم همکاری کنند بحث های اقناعی برای نسل جوان اتفاق می افتد و خود قانون عفاف و حجاب برای همه مردم روشن می شود و جرائم سازمان یافته شناسایی و خط شان از مردم جدا می شود.
رییس سازمان بسیج جامعه زنان کشور، افزود: البته کسانی هستند که اعتقاد به حجاب و عفاف دارند ولی بر اساس یکسری اتفاقات در ماهواره و فضای مجازی تا حدودی نسبت به این موضوع بی دقت می شوند، به نظر می آید این مطالبه گری عمومی و رسانه ها می تواند در این زمینه کمک کند.
وی اضافه کرد: برای اینکه بتوانیم تمام دستگاه های متولی امر را با هم هماهنگ کنیم باید فراتر به موضوع نگاه کنیم چون یک مطالبه عمومی و مردمی را نیاز دارد، چون هر دستگاه مشکلات خاص و درگیری های کاری خودش را دارد و توجه لازم به حجاب و عفاف را ندارد.
اصلانی ادامه داد: قانون عفاف و حجاب بسیار خوب و مترقی است که اگر اجرایی شود در دنیا یک حرکت جدیدی را رقم می زند. برای اجرای این قانون باید افراد ملزم شوند این قانونی که وضع شده به آن اهمیت بدهند.
هفته عفاف و حجاب 19 تا 25 تیر هر سال در کشور برگزار می شود.
اجتمام * 7268 *1368

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال