کسری تجاری رشد اقتصادی پاکستان را تهدید می کند

اسلام آباد - ایرنا - رسانه های رسمی پاکستان به نقل از بانک مرکزی اعلام کردند، به رغم اینکه اقتصاد این کشور در سال مالی گذشته رشد 5.8 درصدی را تجربه کرده و این میزان، بالاترین نرخ طی 13 سال گذشته بوده است اما کسری تجاری رو به افزایش، نرخ رشد اقتصادی را در معرض تهدید قرار می دهد.

به گزارش شامگاه پنجشنبه ایرنا، روزنامه 'داون' پاکستان با انتشار گزارشی از وضع اقتصادی این کشور به نقل از منابع بانک مرکزی نوشت: کسری تجاری این کشور در سال مالی گذشته به بالاترین سطح خود به ارزش 37.7 میلیارد دلار رسیده و افزایش میزان کسری تجاری کشور، افزایش در کسری حساب جاری را به همراه داشته است.
بنا بر این گزارش، این کسری تجاری در سال مالی 18-2017 میلادی حدود 16درصد افزایش یافته است که به عنوان چالش جدی برای دولت در مسیر مهار کسری حساب جاری شده است.
بر اساس این گزارش، مجموع واردات پاکستان در سال گذشته مالی با افزایش 15 درصدی، به 60.89 میلیارد دلار رسیده است و مجموع صادرات این کشور طی این مدت نیز، 23.2 میلیارد دلار به ثبت رسیده است.
به گزارش ایرنا این آمارها در حالی بیان می شود که ارزش برابری روپیه پاکستان این روزها در برابر دلار آمریکا با کاهش 20 درصدی رو به رو شده که این موضوع مشکلاتی را در اقتصاد این کشور به وجود آورده است.
آساق**6125*شببس**1613

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال