یک جنگنده عربستان در شمال غرب یمن سرنگون شد

تهران – ایرنا – یک مسئول نظامی در وزارت دفاع یمن، شامگاه پنجشنبه اعلام کرد، یک جنگنده عربستان پس از بازگشت از عملیات نظامی در استان صعده در شمال یمن سرنگون شده است.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری «الصمود» این مسئول یمنی که خواست نامش فاش نشود، به نوع هواپیمای سرنگون شده و تلفات احتمالی آن اشاره ای نکرده است.
در همین راستا، ائتلاف سعودی با تایید خبر سرنگونی جنگنده نیروی هوایی عربستان، البته سقوط آن را در خاک عربستان و در منطقه عسیر در جنوب غرب این کشور و به دلیل نقص فنی بیان کرده است.
«ترکی المالکی» سخنگوی رسمی ائتلاف سعودی در بیانیه ای که خبرگزاری رسمی عربستان (واس) منتشر کرد، آورده است: ساعت 04:41 دقیقه بامداد پنجشنبه، یکی از جنگنده های ائتلاف از نوع تورنادو و متعلق به نیروی هوایی عربستان، درحالی که از ماموریت آموزشی برمی گشت، دچار نقص فنی شد و در منطقه عسیر (جنوب غرب عربستان) سقوط کرد.
مالکی افزود: دو خلبان این جنگنده سعودی، از این حادثه جان سالم به در بردند و آسیبی به آنان وارد نشده است.
پاناویا تورنادو (Panavia Tornado) یک جنگنده چندمنظوره، دو موتوره است که یک کنسرسیوم سه ملیتی انگلیسی، ایتالیایی و آلمانی آن را ساخته است.
نیروهای هوایی سعودی تا دسامبر 2011 (آذر1390)، 82 فروند از این جنگنده چند منظوره را در اختیار داشته است.
براساس آماری که وزارت دفاع یمن دی ماه 96 از تلفات نیروهای ائتلاف سعودی منتشر کرد، یکهزار و 200 دستگاه تانک و خودرو زرهی، 12 بالگرد آپاچی، پنج جنگنده اف 16 و بیش از 20 فروند هواپیمای جاسوسی و 10 کشتی ائتلاف سعودی منهدم شده است.
شبس**9363*1613*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال