سفیر پیشین آمریکا در روسیه:

ترامپ بیشتر از روسیه و شوروی به ناتو ضربه زده است

مسکو - ایرنا - سفیر پیشین آمریکا در روسیه معتقد است که رهبران اتحاد پیشین جماهیر شوروی و روسیه فعلی در طول 70 سال اخیر ضربات به مراتب کمتری از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) زده اند.

به گزارش ایرنا، «مایکل مک فول» روز پنجشنبه در حساب کاربری خود نوشت: متاسفانه این واقعیت در حالی رخ داده است که از دوران ریاست جمهوری ترامپ تنها 18 ماه می گذرد.
سفیر پیشین آمریکا در روسیه در همین حال خاطرنشان کرد که ترامپ حق دارد از طرح احداث خط لوله گاز جریان شمالی-2 (از روسیه به آلمان) انتقاد کند اما این ادعای ترامپ که آلمان آزاد نیست و به طور کامل به روسیه وابسته شده، اشتباه است.
مک فول ادامه داد: روسیه به همان اندازه که آلمان به گاز نیاز دارد به درآمدهای حاصل از صادرات گاز به این کشور نیازمند است بنابراین منطقی نیست که رئیس جمهوری آمریکا، آلمان را اینگونه توصیف کند.
به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری آمریکا که منتقد کوتاهی کشورهای اروپایی برای تامین سهم کنونی خود از بودجه سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) می باشد، پیشنهاد داده است کشورهای عضو این سازمان بودجه نظامی خود را دو برابر کنند.
ترامپ در نشست سران کشورهای عضو ناتو در بروکسل پیشنهاد داد که کشورهای عضو بودجه نظامی خود را به دو درصد تولید ناخالص داخلی افزایش دهند.
وی همواره از کوتاهی کشورهای اروپایی به ویژه آلمان در تامین بودجه دفاعی مصوب ناتو که یک درصد تولید ناخالص داخلی بود، انتقاد می کرد.
ترامپ ناتو را به باد انتقاد گرفته و گفته است که آمریکا بیش از دیگر کشورهای عضو این سازمان، برای آن هزینه می کند.
وی در توییتی عنوان کرد که کشورهای ناتو باید سهم بیشتری پرداخت کنند و سهم پرداختی آمریکا باید کمتر شود.
رئیس جمهوری آمریکا در دیدار با دبیرکل ناتو با لحنی تند علیه آلمان گفت که کشورهای عضو ناتو از جمله آلمان، میلیاردها دلار صرف خرید انرژی از روسیه می کنند و حال آنکه آمریکا باید میلیاردها دلار برای محافظت از این کشورها در قبال مسکو اختصاص دهد.
اروپام**391* 1346 *شبس*1488 **

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال