پیکر 11 شهید دفاع مقدس در اصفهان تشییع شد

اصفهان - ایرنا - همزمان با روز حجاب و عفاف پیکر مطهر 9 شهید تازه تفحص شده مناطق عملیاتی سال های دفاع مقدس و دو شهید جانباز که در روزهای اخیر به درجه رفیع شهادت نایل شدند، عصر پنجشنبه در اصفهان تشییع شد.

به گزارش ایرنا، این آیین با حضور گروه های مختلف مردم، مسئولان اجرایی، فرماندهان و نیروهای نظامی و انتظامی اصفهان در میدان امام خمینی (ره) این شهر برگزار شد.
در ابتدای این برنامه سرود 500 نفری دانش آموزان محجبه به مناسبت روز حجاب و عفاف اجرا شد و «حامد زمانی» خواننده انقلابی به اجرای چند سرود در وصف شهدا و حجاب و عفاف پرداخت.
در ادامه پس از سخنرانی و مداحی، پیکر این شهدا تا خیابان نشاط اصفهان تشییع و پیکر مطهر هفت شهید برای خاکسپاری به گلستان شهدای اصفهان و چهار شهید به شهرهای مبارکه، درچه، نجف آباد و چادگان منتقل شد.
اسامی شهدای تشییع شده عبارتند از:
1- سید محمد علی مهاجری فرزند حسین متاهل، زاده کشور عراق و اهل اصفهان که در سال 1361 در عملیات رمضان به شهادت رسید.
2- عباس محقق طباطبایی فرزند زین‌العابدین اهل اصفهان و مجرد که سال 1361 در عملیات رمضان به درجه رفیع شهادت نایل آمد.
3- سید رسول حسینی فرزند حسن اهل اصفهان و مجرد که در سال 1361 در عملیات رمضان به شهادت رسیده است.
4- حیدر غلامی فرزند حسین اهل نجف آباد و مجرد که پس از اعزام از سوی جهاد سازندگی 23 تیرماه 1361 در عملیات رمضان واقع در شرق بصره به درجه رفیع شهادت نایل شده است.
5- محمدرضا میرزا امیری فرزند عباسعلی، مجرد که در 31 تیرماه 1361 در عملیات رمضان به شهادت رسیده است.
6- سید منصور معین‌ الدین فرزند سید مهدی، مجرد که در سال 1361 در عملیات رمضان به درجه رفیع شهادت نایل شده است.
7- فرزاد سلطانی فرزند خسرو، مجرد که 10 اردیبهشت سال 1361 در عملیات بیت‌ المقدس در شهر آبادان به شهادت رسید؛ دو تن از برادران این شهید سرافراز نیز به درجه رفیع شهادت نایل شده‌اند، این شهید والا مقام دومین شهید خانواده سلطانی است.
8- حسین عطایی کچویی فرزند عوضعلی متاهل و دارای سه فرزند از کارکنان بیمارستان امین اصفهان که سال 1361 به عنوان امداگر رزمی در عملیات رمضان به شهادت رسیده است.
9- رمضانعلی ضیایی فرزند حسینعلی، زاده شهرستان مبارکه و مجرد که 23 تیرماه 1361 در عملیات رمضان به شهادت رسید، این شهید والا مقام فرزند دومین شهید خانواده ضیایی است.
10- شهید محمدرضا لقمانی جانباز 70 درصد که 19 تیر امسال ( 2 روز پیش) به پس از تحمل سال ها درد و رنج به خیل دوستان شهیدش پیوست.
11. شهید محمدعلی صابری جانباز قطع نخاعی که سال 60 در منطقه عملیاتی چذابه خوزستان قطع نخاع شد و پس از 37 سال 19 تیر امسال به درجه رفیع شهادت نایل شد.
7134/ 2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال