مخالفان ترامپ در انگلیس برای بزرگ‌ترین اعتراض آماده می شوند

لندن – ایرنا – گروه‌های حقوق بشری، فعالان ضدجنگ و مخالفان رئیس‌جمهوری آمریکا از سایر نهادهای انگلیسی برای برگزاری بزرگ‌ترین تظاهرات ضد ترامپ در بیش از 60 شهر انگلیس آماده می‌شوند.

به گزارش ایرنا، با نزدیک شدن به ساعات پایانی روز اداری پنجشنبه فعالان حقوق بشری، اتحادیه‌ها، دانشجویان و شهروندان عادی برای شرکت در راهپیمایی‌های سراسری علیه سفر دونالد ترامپ آماده می‌شوند.
مدتی پیش ‌از این سفر، گروه‌های مختلف زیر چتر «ائتلاف متوقف کردن ترامپ» (Stop Trump Coalition) گردآمده و برنامه‌ها خود را برای تظاهرات علیه ترامپ و همین‌طور آنچه رفتارهای نژادپرستانه دولت انگلیس نامیده‌اند، هماهنگ می‌کنند.
بر اساس نظرسنجی‌ها نزدیک به دو میلیون نفر یعنی حدود چهار درصد جمعیت انگلیس برای شرکت در این راهپیمایی‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند. تاکنون از برنامه برگزاری بیش از 60 راهپیمایی در شهرهای مختلف خبر داده شده که بزرگ‌ترین آن در لندن خواهد بود.
گروه‌های مختلف حقوق بشری و اتحادیه‌های تجاری، کارگری و سندیکاها از جمله ائتلاف ضدجنگ، عفو بین‌الملل، صلح سبز، زنان برای زنان آواره، آکسفام و شبکه زنان مسلمان برای شرکت در راهپیمایی های ضدترامپ اعلام آمادگی کرده‌اند. از بین اتحادیه‌ها نیز کنگره اتحادیه‌های انگلیس (تی یو سی) و اتحادیه یونیسون که بزرگ‌ترین اتحادیه‌ها هستند از این راهپیمایی حمایت کرده‌اند.
از جمله سایر اتحادیه‌ها می‌توان به اتحادیه های آتش‌نشان‌ها، کارکنان حمل‌ونقل، دانشجویان، معلمین و اساتید دانشگاه‌ها، روزنامه‌نگاران و انجمن معلمین و اساتید اشاره کرد.
ائتلاف ضدترامپ همچنین عصر امروز (پنجشنبه) یک راهپیمایی در لندن و به سمت محل اقامت سفیر آمریکا پیش‌بینی کرده است. راهپیمایی بزرگ نیز فردا ساعت 14 از مقابل ساختمان شبکه خبری بی‌بی‌سی آغاز می شود و معترضان به سمت میدان ترافلگار حرکت خواهند کرد.
ترامپ پیش از سفر امروز خود به انگلیس ادعا کرده که مردم این کشور من را دوست دارند.
رئیس جمهوری آمریکا در این سفر که به دلیل اعتراض های گسترده مردمی از سطح رسمی به کاری تنزل یافته، قرار است با نخست وزیر و ملکه انگلیس ملاقات کند.
اروپام ** هـ ن **1516

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال